10 niezapomnianych filmów studia Dreamworks » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 10 niezapomnianych filmów studia Dreamworks

10 niezapomnianych filmów studia Dreamworks

Największy konkurent Disneya – Dreamworks. To studio animacji ma na swoim koncie wiele świetnych filmów. Oto niektóre z nich

Shrek

Chyba najsłynniejszy film studia Dreamworks. Ta animacja pełna jest świetnych cytatów, kultowych scen i niezapomnianych bohaterów. Aż trudno uwierzyć, że pierwsza część pojawiła się w kinach 22 lata temu.

Jak wytresować smoka

Kolejny kinowy przebój studia Dreamworks. Opowieść o trochę nieporadnym młodym wikingu Czkawce, który wbrew wszystkim oswoił smoka podbija serca widzów od 2010 roku.

Madagaskar

Czyli film animowany o zwierzakach z zoo, które niespodziewanie trafiają na dziką wyspę. Lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman i hipopotam Gloria to postacie, dzięki którym wielu jeszcze bardziej polubiło wizyty w zoo.

Rybki z ferajny

Główny bohater to Oscar, rybka marząca o bogactwie i sławie. Kiedy w końcu podstępem, udaje mu się zdobyć upragnione miejsce na rafie

Mammia Mia

Mamma Mia, czyli Meryl Streep w rozśpiewanej i roztańczonej roli. Jako Donna, Streep wypadła naprawdę świetnie i bez problemu poradziła sobie z piosenkami ABBY. W końcu nie bez powodu jej wykonanie tytułowego utworu zdobyło Kryształową Statuetkę dla ulubionej piosenki filmowej.

Sierpień w hrabstwie Osage

Czy skomplikowane relacje rodzinne da się naprawić po latach? W filmie, reżyserii Johna Wellsa, Meryl Streep gra postać Violet Wenston, chorej na raka matki, od której córki odwróciły się lata temu. Film to m.in. opowieść o ich drodze do pogodzenia.

Żelazna Dama

Meryl Streep w filmie „Żelazna Dama” wcieliła się w postać jednej z największych postaci polityki, Margaret Thatcher. Pokazała jej drogę do fotela premiera, walkę z przeszłością i zmęczeniem życiem.

Ze śmiercią jej do twarzy

Meryl Streep to jedna z dwóch głównych postaci w tym filmie. Gra aktorkę, Madeline Ashton, która zmaga się z brakiem kolejnych ról i problemem nieustannie przybywających zmarszczek. W rywalizacji o wieczną młodość musi tylko pokonać byłą przyjaciółkę.

Julie i Julia

Julie to młoda dziewczyna zafascynowana gotowaniem, która postanawia przyrządzić wszystkie dania z książki kucharskiej swojej idolki, Julii Child, którą zagrała właśnie Meryl Streep. Jako Child, Streep potrafi nie tylko rozśmieszyć, ale i wzruszyć, a nawet zdenerwować. Bardzo udana rola, wyróżniona niejedną nagrodą.

Godziny

Postać Meryl Streep to Clarissa Vaughan, jedna z dwóch kobiet, której życie zmienia książka napisana kilkadziesiąt lat wcześniej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *