17 listopada obchodzimy Dzień bez Długów – święto stworzone przez KRUK S.A.  » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 17 listopada obchodzimy Dzień bez Długów – święto stworzone przez KRUK S.A. 

17 listopada obchodzimy Dzień bez Długów – święto stworzone przez KRUK S.A. 

KRUK S.A. jest inicjatorem Dnia bez Długów, który co roku jest obchodzony 17 listopada. Zainicjowana akcja ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem zadłużenia, uświadomienie korzyści płynących z dobrowolnej spłaty zobowiązań oraz doradztwo i edukację finansową.

Ważne jest kontrolowanie swojego domowego budżetu, odpowiedzialne zadłużanie się, a w razie posiadania długu – rozmowa z wierzycielem. Ten dzień to też okazja, by zachęcić Polaków do bliższego przyjrzenia się swoim domowym budżetom i uporządkowania swoich spraw finansowych.

Co trzecia osoba zadłużona w Polsce wstydzi się rozmów o swoich zaległych finansach. Warto jednak pamiętać, że taka sytuacja może przydarzyć się każdemu.  

Podniesienie świadomości społeczeństwa z zakresu odpowiedzialnego zadłużania się jest możliwe dzięki ciągłemu rozwojowi dojrzałości finansowej obecnych i potencjalnych klientów, a także wzmacnianiu poczucia odpowiedzialności i moralności płatniczej.    

Dzień bez Długów jest odzwierciedleniem strategii przyjętej przez KRUK S.A., która umożliwia swoim klientom prougodowe wyjście z zadłużenia, polegające na rozłożeniu jego spłaty na raty dopasowane do indywidualnej sytuacji osoby zadłużonej.

Dzień bez Długów obchodzony jest 17 listopada w Polsce i Rumunii, a 15 listopada w Czechach i Słowacji.