30 lat temu po raz pierwszy zakręciło się "Koło fortuny" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 30 lat temu po raz pierwszy zakręciło się „Koło fortuny”

30 lat temu po raz pierwszy zakręciło się „Koło fortuny”

Tym teleturniejem w latach 90. żyła cala Polska. Dzisiaj 2 października 2022 roku z okazji 30. rocznicy emisji pierwszego odcinka powspominajmy, jak to kiedyś było!

„Koło fortuny” był pierwszym polskim teleturniejem opartym na zagranicznej licencji. Zadebiutował na antenie TVP2 2 października 1992 roku o godzinie 21:40. Zobaczcie fragment premierowego odcinka. 

Prowadzącym „Koło fortuny” był Wojciech Pijanowski – sumiasty wąs i donośny głos, zaś asystentką była przepiękna Magda Masny. To, wtedy przyjęło się powiedzenie „Magda pocałuj pana” – w taki sposób Wojciech Pijanowski prosił Magdę o złożenie gratulacji finaliście. Tak zawodnicy cieszyli się z największych wygranych.

W programie można było wygrać – na ówczesne czasy – bardzo cenne nagrody, min nowego Poloneza z pełnym bagażnikiem niespodzianek lub komplet przepięknych garnków, za którymi wzdychały wszystkie gospodynie domowe. 

Oglądalność teleturnieju w latach 90. sięgała 10 mln osób. Większość z nich oglądała „Koło fortuny” w nadziei, że na hasło „Magda, odsłoń” Magda rzeczywiście coś w końcu odsłoni.

Polecamy również: