5 najlepszych utworów nagrodzonych Oscarem » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 5 najlepszych utworów nagrodzonych Oscarem

5 najlepszych utworów nagrodzonych Oscarem

Przygotowaliśmy dla was zestawienie 5 najlepszych piosenek, które uzyskały Nagrodę Akademii Filmowej i na stałe zapadły w pamięć. Sprawdźcie, co znalazło się na liście!

Adele – „Skyfall”

Film akcji z serii o słynnym agencie 007 został doceniony nie tylko pod kątem zdjęć, lecz także ze względu na zawartą w nim muzykę. Złotą statuetką za „Najlepszą piosenkę” może pochwalić się Adele wraz ze swoim wykonaniem utworu „Skyfall”. Niesamowity głos brytyjskiej artystki został doceniony w roku 2013 i piosenka dotarła wówczas na szczyt wielu listy przebojów. 

Céline Dion – „My Heart Will Go On”

Titanic” także został doceniony za ścieżkę dźwiękową. Piosenka „My Heart Will Go On” zdobyła Oscara za „Najlepszą oryginalną piosenkę filmową” i w 1998 roku była najlepiej sprzedającym się singlem. Utwór Céline Dion przez wielu uznany za najlepszą miłosną balladę lat 90. zeszłego wieku wciąż wzrusza i zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie tej rangi.

Bruce Springsteen – „Streets of Philadelphia”

Pozycja z 1994 roku na stałe zapisała Bruce’a Springsteena w historii nie tylko muzyki, ale też kina. „Streets of Philadelphia” świetnie dopełnił nagrodzony wieloma nagrodami film „Philadelphia” i wraz ze swoim teledyskiem stał się już klasykiem. Utwór tak bardzo zachwycił, że oprócz Oscara, zyskał swoje miejsce na albumie „Najlepsze piosenki filmowe wszechczasów” wydanym przez Sony w 1999 roku.

Bill Medley, Jennifer Warnes – „(I’ve Had) The Time Of My Life”

Czy jest wśród nas ktoś, kto nie obejrzał dotychczas kultowego już filmu „Dirty Dancing”? Poza zachwycającymi scenami tańca i klimatu lat 80. w Stanach Zjednoczonych nie brakuje w nim świetnej muzyki. Największym jednak przebojem okazał się utwór „(I’ve Had) The Time Of My Life”, który obsypany został wieloma nagrodami, między innymi Oscarem za „Najlepszą oryginalną piosenkę” i statuetką Grammy za „Najlepszy wykonanie pop”.

Lionel Richie – „Say You, Say Me”

Oscarowym sukcesem może pochwalić się również „Say You, Say Me” w wykonaniu Lionela Richiego. Piosenka z 1985 roku została nagrana do filmu „Białe Noce” i bardzo często film kojarzony jest właśnie z tym utworem. W 2008 roku dzieło Lionela Richiego znalazło się na 74. miejscu w zestawieniu najlepszych piosenek wszechczasów „Billboard Hot 100”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *