5 ciekawostek z życia Dave'a Gahana » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 5 ciekawostek z życia Dave’a Gahana

5 ciekawostek z życia Dave’a Gahana

Dave Gahan, a właściwie David Callcoot urodził się 9 maja 1962 roku w Wielkiej Brytanii w miejscowości Epping. Jego rodzina nie należała do najzamożniejszych. Dave od samego początku miał mało perspektyw na przyszłość. Oto kilka faktów z życia naszego solenizanta.

Dave Gahan, a właściwie David Callcoot urodził się 9 maja 1962 roku w Wielkiej Brytanii w miejscowości Epping. Jego rodzina nie należała do najzamożniejszych. Dave od samego początku miał mało perspektyw na przyszłość. Oto kilka faktów z życia naszego solenizanta.

Problemy z prawem

11.02.2018 Gdansk , Ergo Arena . Lider zespolu Depeche Mode David Gahan podczas koncertu zespolu w ramach trasy ” Global Spirit Tour ” . Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta

Młodzieńcze lata Dave’a Gahana nie należały do najłatwiejszych. Zaczął bardzo wcześnie eksperymentować z narkotykami i alkoholem. Na jego ciele pojawiły się również pierwsze tatuaże. Dave ma również na koncie problemy z prawem. W wieku 14 lat stanął przed sądem w związku z kradzieżą samochodu i wandalizmem.

Od nieznanej kapeli do wielkiej kariery

25.07.2013 Warszawa . Koncert Depeche Mode na stadionie narodowym . Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta

W 1980 Dave został wokalistą i frontmanem kapeli Composition of Sound, w której grali również Martin Gore oraz Andrew Fletcher. Krótko po tym Dave wymyślił nową nazwę zespołu, która pochodziła z lektury francuskiego magazynu poświęconego modzie. Oznaczała ona „nowości ze świata mody”, ale można było ją również interpretować jako nawiązanie do szybko zmieniających gustów w tym obszarze.

Mroczna strona sławy

10.02.2010 LODZ , ATLAS ARENA , DAVE GAHAN LIDER ZESPOLU DEPECHE MODE NA KONCERCIE W POLSCE . FOT. TOMASZ STANCZAK / AGENCJA GAZETA

Lata 1995 – 1996 to bardzo ciężki okres w życiu Dave’a Gahana. Miał na to wpływ między innymi  burzliwy związek z Teresą Conroy. Niedługo po rozstaniu muzyk próbował po raz pierwszy nieskutecznie odebrać sobie życie. W maju 1996 roku serce Dave’a zamarło na 2 minuty, na szczęście lekarze byli w stanie go przywrócić do życia.

Wypowiedź Dave’a dla dziennika „The Guardian”:

Nie było żadnego białego światła. Czułem tylko tą bezdenną ciemność i potężny głos w mojej głowie, mówiący „nie tak powinno być”.

Walka z chorobą

Dan Reid/REX/Shutterstock/EAST NEWS

W 2009 był w trasie promującej płytę „Sounds Of The Universe„. Podczas koncertu w Atenach Dave poczuł się źle i został przewieziony do szpitala. Diagnoza była jednoznaczna – rak pęcherza moczowego. Kilka dni później muzyk przeszedł operacje usunięcia guza. Dalsza cześć trasy została przeniesiona na inne terminy. Od tamtej pory Dave bardzo dba o swoje zdrowie i jego formy mógłby mu pozazdrościć nie jeden z jego młodszych kolegów po fachu.

Solowa kariera

Face to Face/REPORTER/East News

Dave Gahan udzielał się muzycznie również poza Depeche Mode. W 2003 roku ukazał się jego debiutancki albumPaper Monsters„. Podczas jego nagrywania pomógł mu jego przyjaciel multiinstrumentalista Knox Chandler. Muzycznie płyta ta brzmiała bardzo podobnie do klimatu „Depeszów”. Drugi solowy album „Hourglass” ujrzał światło dzienne w październiku 2007 roku. Tym razem Dave współpracował z Andrew Phillpotem oraz Christianem Eignerem.

Sto lat!

W tym miejscu nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Dave’ovi Gahanowi z okazji jego 60. urodzin dużo zdrowia i takiej formy, jaką obecnie utrzymuje.

Którą piosenkę Depeche Mode lubicie najbardziej?

https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MTdRLDNMa1UsMA==

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *