Whitney Houston matką chrzestną kariery Britney Spears! Bez niej nie byłoby kultowego albumu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Whitney Houston matką chrzestną kariery Britney Spears! Bez niej nie byłoby kultowego albumu

Whitney Houston matką chrzestną kariery Britney Spears! Bez niej nie byłoby kultowego albumu

„…Baby One More Time” debiutancki album księżniczki pop Britney Spears ukazał się 12 stycznia 1999 roku. Płyta sprzedała się w nakładzie 31 mln kopii na całym świecie. Zebraliśmy dla Was garść ciekawostek, których mogliście wcześniej nie wiedzieć o tym wydawnictwie.

Whitney Houston

Britney Spears podpisała pierwszy kontrakt płytowy dzięki piosence Whitney HoustonI Have Nothing„, którą zaprezentowała na castingu. Pomimo że nagranie nie jest najlepszej jakości, słychać, że Britney świetnie sobie poradziła.

TLC

SingielBaby One More Time” miał trafić do zespołu TLC, ale został odrzucony z nieznanych powodów. Wyobrażacie sobie ten przebój w repertuarze kogoś innego?!     

Baby, baby, baby

W piosence „Baby One More Time” Britney śpiewa słowo „Baby” aż 25 razy! Zaskoczeni? 

Rekordy

Britney Spears w ciągu dwudziestoletniej kariery udało się pobić wiele rekordów. Jednym z nich i chyba najważniejszym jest ten związany z debiutanckim albumem. Jest to najlepiej sprzedająca się płyta w historii muzyki, wydana przez nastolatkę.

„(You Drive Me) Crazy”

Początkowo nie planowano, aby utwór „(You Drive Me) Crazy” został singlem. Jednak w związku z promocją filmu „Drive Me Crazy” powstał teledysk i piosenka trafiła do radiostacji. Nie trzeba było długo czekać, aby stała się wielkim hitem. 

Rodzinny biznes

W teledysku do „Baby One More Time” to kuzyn Britney wciela się w obiekt jej miłosnych zainteresowań. A to numer!

Britney jako Power Ranger?

Teledysk do „Baby One More Time” miał mieć zupełnie inną koncepcję. Planowano, aby Britney wcieliła się w wojowniczkę z bajki „Power Rangers„. Artystka się jednak na to nie zgodziła, ponieważ uznała, że to by było zbyt dziecinne i nikt by nie chciał tego oglądać. Wpadła więc na pomysł, aby stworzyć postać katolickiej wyzwolonej dziewczyny. I chwała jej za to!  

Wyobrażacie sobie Britney w roli „Power Rangers”? 😀

Kontrowersje

Wiele szumu wywołała okładka płyty, która miała kilka wersji. Na przykład w USA była bardziej odważna niż w Europie, gdzie przedstawiono bardziej stonowaną i grzeczną Britney.

To zdjęcie zostało wykorzystane w europejskiej okładce.

Britney Spears 'Baby One More Time' okładka