Monty Python i "Beverly Hills 90210": Co mają wspólnego z przebojem "Joyride" Roxette?
Strona Główna > Monty Python i „Beverly Hills 90210”: Co mają wspólnego z przebojem „Joyride” Roxette?

Monty Python i „Beverly Hills 90210”: Co mają wspólnego z przebojem „Joyride” Roxette?

Singiel „Joyride” ukazał się 27 lutego 1991 roku. Utwór promował trzeci studyjny album grupy Roxette o tym samym tytule. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek o tym wielkim przeboju.

Tekst piosenki

Per Gessle napisał tę piosenkę dla swojej dziewczyny. Wrócił późno do domu, a ona zostawiła na swoim fortepianie notatkę z napisem „Hej din tok, jag alskar dig”, co po szwedzku oznacza „Cześć, głupcze, kocham cię”. Gessle użył tego fragmentu w piosence.

Odmienne zdania

Gessle i Marie Fredriksson, wiedzieli, że chcą, aby był to był pierwszy singiel z albumu „Joyride”, ale ich wytwórnia, EMI, nie zgodziła się z tym. Sądząc, że utwór byłby zbyt ryzykowny, wytwórnia poleciła balladę „Spending My Time” jako pierwszy singiel w USA. Na szczęście duet odmówił ustąpienia, a „Joyride” stało się czwartym z rzędu hitem numer 1. Jeśli chodzi o „Spending My Time”, był to ich pierwszy singiel z listy przebojów, który ominął Top 30.

„Beverly Hills 90210”

Utwór został wykorzystany między innymi w odcinku „Pass, Not Pass.” serialu „Beverly Hills 90210”. 

Inspiracje

SPUTNIK/EAST NEWS

Gessle zdecydował się dodać gwizd do melodii po obejrzeniu filmu „Monty Python Life of Brian”, w którym znajduje się ciężki do wygwizdania utwór „Always Look On The Bright Side Of Life”. Per powiedział magazynowi Billboard:

To ja gwizdałem w „Joyride”. Podchodziłem do tego 12 razy, ale w końcu się udało!