10 największych przebojów o miłości lat 80. » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > 10 największych przebojów o miłości lat 80.

10 największych przebojów o miłości lat 80.

Szykujecie się na romantyczny wieczór? Nie zapomnijcie o nastrojowej playliście. Posłuchajcie, jakie piosenki o miłości śpiewano w latach 80.

Szykujecie się na romantyczny wieczór? Nie zapomnijcie o nastrojowej playliście. Posłuchajcie, jakie piosenki o miłości śpiewano w latach 80.

„I Just Called to Say I Love You” – Stevie Wonder

Ballada Steviego Wondera, która stała się największym hitem artysty. Została napisana do komedii romantycznej „Kobieta w czerwieni”, ale szybko stała się bardziej popularna niż sam film. Utwór otrzymał statuetkę Oscara za najlepszą piosenkę oryginalną. Nie ma w nim wielkich gestów, czy podniosłych słów. Właśnie ze swojej prostoty piosenka czerpie swoją siłę.

„I Want to Know What Love Is” – Foreigner

„I Want to Know What Love Is” z 1984 roku jest największym przebojem, jaki nagrał zespół Foreigner. Magazyn „Rolling Stone” umieścił go na liście najlepszych piosenek wszechczasów. Piosenkę, opowiadającą o mężczyźnie, który chce poznać miłość, napisał i skomponował Mick Jones.

„Time After Time” – Cyndi Lauper

Krytycy i słuchacze okrzyknęli balladę Cyndi Lauper i Roberta Hymana jedną z najlepszych piosenek o miłości wszechczasów. Pochodzący z wydanej w 1983 roku debiutanckiej płyty Lauper „She’s So Unusual” utwór został zainspirowany podobnymi romantycznymi problemami, które w swoich związkach przeżywali Lauper i Hyman.

„Saving All My Love for You” – Whitney Houston

Utwór napisany przez Michaela Massera i Gerry’ego Goffina został najpierw wykonany przez Marylin McCoo i Billy’ego Davisa Jr., ale odniósł umiarkowany sukces. Dopiero wersja Whitney Huston z 1985 roku sprawiła, że stał się międzynarodowym hitem.

„Total Eclipse of the Heart” – Bonnie Tyler

Piosenka „Total Eclipse of the Heart” napisana przez Jima Steinmana, stała się największym hitem Bonnie Tyler. W utworze miłość została porównana z zaćmieniem Słońca.

„Careless Whisper” – George Michael

Piosenka napisana przez George’a Michaela i Andrew Ridgeleya w 1984, została wydana jako singiel, który okazał się ogromnym sukcesem. Michael opowiedział, że inspiracją dla utworu były wydarzenia z jego młodości i zagmatwane życie.

„Nothing’s Gonna Stop Us Now” – Starship

Utwór autorstwa Diany Warren i Alberta Hammonda został wykonany przez zespół „Starship” w 1987 roku. Inspiracją dla piosenki było prywatne życie Hammonda, który po sfinalizowaniu rozwodu mógł w końcu poślubić swoją dziewczynę, z którą był razem od 7 lat. „To tak, jakby próbowali mi uniemożliwić poślubienie tej kobiety, ale im się nie udało. Nie powstrzymają mnie” – powiedział w wywiadzie.

„All Out of Love” – Air Supply

Wydany w 1980 roku utwór duetu Air Supply opowiada historię mężczyzny próbującego odzyskać utraconą miłość swojego życia. Wyznaje on swoje uczucia, przyznając, że popełnił błąd i prosząc ukochaną, by do niego wróciła.

„Right Here Waiting” – Richard Marx

Richard Marx napisał utwór „Right Here Waiting” jako list miłosny do swojej żony Cynthii Rhodes, która wyjechała do Południowej Afryki podczas kręcenia filmu. W piosence Marx śpiewa, że czeka na jej powrót z utęsknieniem.

Endless Love – Lionel Richie i Diana Ross

Piosenka zaśpiewana przez Lionela Richiego w duecie z Dianą Ross stała się jednym z największych hitów obojga artystów. Opowiada o nieskończonej miłości, która będzie trwać wiecznie. Utwór został wykorzystany w filmie „Niekończąca się miłość”, będącym filmową adaptacją książki Scotta Spencera o tym samym tytule.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *