Kurort w Aspen, czyszczenie Oscara i inne nietypowe tradycje świąteczne gwiazd » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Kurort w Aspen, czyszczenie Oscara i inne nietypowe tradycje świąteczne gwiazd

Kurort w Aspen, czyszczenie Oscara i inne nietypowe tradycje świąteczne gwiazd

Każdy lubi spędzać święta po swojemu i nie inaczej jest z gwiazdami, które często kultywują w swoich domach dość nietypowe tradycje. Zobaczcie, jak Boże Narodzenie obchodzi „królowa świąt” Mariah Carey i co trzeba zrobić, aby otrzymać prezent w Białym Domu!

Mariah Carey

Invision/Invision/East News

Okrzyknięta „królową świąt” autorka przeboju „All I Want For Christmas Is You” zdradziła, że gdy była dzieckiem, nie przepadała za świętami Bożego Narodzenia. Jednak teraz, jako mama 10-letnich bliźniaków, Monroe i Moroccana, piosenkarka dba o to, by każde święta były jak najbardziej wyjątkowe i magiczne. Co roku wyjeżdża z rodziną do kurortu w Aspen w stanie Kolorado, gdzie razem z dziećmi wybiera się na wieczorny kulig:

Przejeżdżamy przez las w otwartych saniach i patrzymy na gwiazdy. Zawsze pijemy kakao z kajmakiem, żeby się rozgrzać i śpiewamy na całe gardło.

– powiedziała wokalistka w wywiadzie dla „Redbook”. 

David Beckham

Rex Features/East News

Były kapitan reprezentacji Anglii w piłce nożnej kultywuje do tej pory miał dosyć ciekawą, patriotyczną tradycję: co roku zasiadał z rodziną przed telewizorem w swojej londyńskiej posiadłości, aby obejrzeć wspólnie bożonarodzeniowe orędzie królowej Elżbiety II. Beckham zdradził w wywiadzie dla ESPN, że zwyczaj ten wyniósł z domu rodzinnego, w którym to jego babcia zawsze nakłaniała całą rodzinę do wysłuchania przemówienia monarchini. Ciekawe czy w tym roku będą oglądać orędzie Króla Karola III.

Reese Witherspoon

Invision/Invision/East News

Aktorka zdobyła w 2006 roku Oscara za rolę June Carter w filmie „Spacer po linie„, w którym wystąpiła u boku Joaquina Phoenixa, który również otrzymał za swoją rolę Nagrodę Akademii Filmowej. Pierwszy i jak na razie jedyny Oscar w dorobku aktorki ma dla niej tak duże znaczenie, że postanowiła włączyć go do grona tradycji świątecznych swojej rodziny. Co rok, na święta Bożego Narodzenia statuetka jest porządnie odkurzana i myta, a dzieci aktorki ubierają ją w miniaturowy szalik i czapkę, „żeby Oscar nie zmarzł”.

Mila Kunis

Apega / WENN.com/agefotostock/East News

Aktorka wraz z mężem, Ashtonem Kutcherem, wprowadzili w swoim domu dość nietypową, a nawet kontrowersyjną tradycję: naie dają swoim dzieciom żadnych prezentów. Jedynie dziadkowie ich pociech mają „przyzwolenie” na podarowanie im jednej rzeczy, rodzice natomiast wolą przeznaczyć pieniądze na cele charytatywne, dla szpitali dziecięcych lub schronisk. W wywiadzie dla „Entertainment Tonight” Mila wyjaśniła, że bardzo zależy im na tym, aby ich dzieci nauczyły się pokory i zobaczyły, że dawanie jest tak samo dobre, a nawet lepsze niż dostawanie. 

Michelle Obama

USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Była Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych wyjawiła w wywiadzie dla „Ladies’ Home Journal”, że co rok praktykuje z rodziną świąteczną tradycję związaną z prezentami, którą zna z dzieciństwa. Michelle wychowywała się w rodzinie wielopokoleniowej, która nie mogła sobie pozwolić na obdarowywanie każdego członka z osobna, więc stworzyła nieco inny system –

Moje ciotki kupowały dużo drobnych upominków i wkładały je do kosza. Aby otrzymać prezent, trzeba było coś zaprezentować. Opowiedzieć kawał, przeczytać wiersz, zrobić fikołka – wszystko się liczyło. To tradycja, którą kontynuujemy do dziś.