Najlepsze covery przeboju "Dziwny jest ten świat" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Najlepsze covery przeboju „Dziwny jest ten świat”

Najlepsze covery przeboju „Dziwny jest ten świat”

Piosenka Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat” ma status ponadczasowego przeboju w historii polskiej muzyki. Przedstawiamy listę pięciu przepięknych coverów tego utworu. Sprawdźcie, która wersja najbardziej przypadnie Wam do gustu!

Michał Szpak

Michał Szpak słynie z zamiłowania do twórczości Czesława Niemena. Nic więc dziwnego, że postanowił wziąć na warsztat utwór „Dziwny jest ten świat”. Artysta śpiewał tą piosenkę wielokrotnie i za każdym razem robił to w cudowny sposób. 

Asmik Shiroyan

Asmik Shiroyan to ormiańsko-ukraińska piosenkarka i autorka tekstów. W czwartym sezonie programu „The Voice of Ukraine” zrobiła prawdziwą furorę i dała się poznać szerszej widowni. W jednym z odcinków popularnego show zaśpiewała piosenkę „Dziwny jest ten świat” po ukraińsku, a jurorzy pokochali jej interpretacje. 

Edyta Górniak

Z tym utworem postanowiła zmierzyć się także Edyta Górniak. Wokalistka zaśpiewała go podczas koncertu „Gramy dla Białorusi”, który w poprzednim roku zorganizowała Telewizja Polska. Artystka jak zawsze stanęła na wysokości zadania i zaprezentowała swoje wyjątkowe możliwości wokalne. 

Natalia Kawalec

Również w polskiej edycji programu „The Voice” pojawił się kawałek pt. „Dziwny jest ten świat”. W finale trzeciej edycji zaśpiewała go Natalia Kawalec. Niestety dla artystki piosenka Czesława Niemena nie przyniosła jej ostatecznego triumfu w wielkim finale. 

Roksana Węgiel

Zwyciężczyni „Eurowizji Junior” też miała styczność z twórczością Niemena. Roksana pojawiła się w jednym z odcinków programu „Jaka to melodia?” i wykonała utwór w ciekawej aranżacji. Młoda artystka już niejednokrotnie udowodniła, iż jej muzyczny talent stoi na bardzo wysokim poziomie, a ten występ był tego kolejnym przykładem.