"Time After Time": Jak dwa złamane serca stworzyły jedną z najpiękniejszych ballad wszech czasów? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Time After Time”: Jak dwa złamane serca stworzyły jedną z najpiękniejszych ballad wszech czasów?

„Time After Time”: Jak dwa złamane serca stworzyły jedną z najpiękniejszych ballad wszech czasów?

Cyndi Lauper w swoim repertuarze posiada wiele ponadczasowych kawałków. Przedstawiamy pięć ciekawostek o numerze „Time After Time”. Sprawdźcie, jak interesująca jest historia tego utworu!

Skąd pomysł na tytuł?

Piosenka pochodzi z albumu o nazwie „She’s So Unusual”. Pomimo tego, że powstała w końcowej fazie tworzenia płyty, okazała się wielkim hitem. Pisanie tekstu piosenki przez Cyndi Lauper i Roba Hymana rozpoczęło się od wymyślenia tytułu „Time After Time”. Wokalistka zobaczyła tę nazwę w gazecie. Nawiązywała ona do filmu science fiction o takim samym tytule. W Polsce produkcja ta jest bardziej znana pod nazwą „Podróż w czasie”. Przygodowemu thrillerowi nie udało się podbić serc fanów na całym świecie, jednak przyczynił się on do poswatania kultowego kawałka muzyki pop. 

Szereg nagród i wyróżnień

Po premierze kawałka „Time After Time” zachwycali się nim niemal wszyscy. Krytycy uznali, że jest to piękna piosenka opowiadająca o miłości. Podobne zdanie mieli również pracownicy magazynu „Rolling Stone” oraz telewizji „MTV”, którzy umieścili piosenkę na swoich listach najbardziej romantycznych numerów. Singiel „Time After Time” przez dwa tygodnie zajmował pierwsze miejsce w notowaniu „Billboard Hot 100” i był pierwszym numerem artystki, któremu udała się to osiągnąć. Dodatkowo utwór nominowany był do nagrody Grammy, w kategorii „Piosenka roku”

Teledysk

Teledysk opowiada o tym, jak Cyndi Lauper porzuca swojego ukochanego. Materiał wideo naładowany jest emocjami i potrafi chwycić za serce. W clipie pojawiają się bliskie osoby z otoczenia wokalistki. W poszczególnych scenach możecie zobaczyć matkę artystki, jej brata oraz ówczesnego chłopaka. W teledysku występuje również włosko-amerykański aktor i zapaśnik Lou Albano, który w materiale wideo do piosenki „Girls Just Want to Have Fun” zagrał ojca Cyndi. Wokalistka zdecydowała się wykorzystać znajome twarze przy produkcji clipu, ponieważ w jednym z wywiadów przyznała, iż ważne było dla niej, żeby wszyscy wypadli ludzko i naturalnie. 

Jazzowa interpretacja wybitnego artysty

Swoją własną wersję piosenki „Time After Time” nagrał nawet sam Miles Davis. Legendarny trębacz jazzowy stworzył autorską interpretację i zamieścił ją na swoim albumie „You’re Under Arrest”. W przyszłości cover stał się regularną częścią jego koncertów. Przez lata powstało mnóstwo aranżacji kawała „Time After Time”, jednak Cyndi Lauper przyznała, że najbardziej zaszczycona poczuła się w momencie, w którym dowiedziała się o dziele Milesa Davisa. 

Podobne doświadczenia

Tekst do piosenki stworzyli wspólnie Cyndi Lauper i Rob Hyman. Artyści poznali się w pod koniec tworzenia albumu „She’s So Unusual”, jednak uznali, że muszą wspólnie stworzyć jeszcze jeden kawałek, który dopełni świetnie zapowiadającą się płytę. Zarówno Cyndi, jak i Rob byli w trudnej sytuacji miłosnej. Lauper przeżywała ciężkie chwile ze swoim chłopakiem oraz ówczesnym menadżerem – Davidem Wolffem. Natomiast Hyman był świeżo po zakończeniu swojego związku. Problemu natury miłosnej połączyły artystów i pozwoliły im stworzyć ponadczasowy przebój