Rysiek z "Klanu", Jaś Fasola i inni aktorzy, którzy są utożsamiani tylko z tymi rolami » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Rysiek z „Klanu”, Jaś Fasola i inni aktorzy, którzy są utożsamiani tylko z tymi rolami

Rysiek z „Klanu”, Jaś Fasola i inni aktorzy, którzy są utożsamiani tylko z tymi rolami

W przypadku niektórych aktorów, pewne role przylgnęły do nich tak bardzo, że większość widzów utożsamia ich tylko z jedną postacią. Przedstawiamy listę pięciu kreacji, które stały się ikoniczne dla ich odtwórców!

Andrzej Grabowski

TOMASZ ZUKOWSKI/East News

Andrzej Grabowski już od ponad dwudziestu lat wciela się w postać Ferdynanda Kiepskiego – głównego bohatera serialu „Świat według Kiepskich”. Rola stała się tak kultowa, że pomimo wielu innych bardzo dobrych kreacji aktorskich, Grabowski głównie kojarzony jest z postacią bezrobotnego mężczyzny. Ferdek to obibok, który za wszelką cenę próbuje zdobyć pieniądze najmniejszym nakładem sił. Uwielbia spędzać czas przed telewizorem, z puszką piwa w ręku. Jest człowiekiem, którego ciężko nie polubić i może właśnie to sprawiło, iż pokochało go miliony Polaków. 

Daniel Radcliffe

East News

Rola Harry’ego Pottera przyniosła Danielowi Radcliffe’owi ogromny rozgłos w aktorskim świecie. Artysta wcielał się w postać czarodzieja w latach 2001-2011, występując w tym czasie w ośmiu filmach z chłopcem w okularach w roli głównej. Podczas kręcenia pierwszej części Harry’ego Pottera, Daniel miał zaledwie jedenaście lat, a ekranizacje powieści J. K. Rowling przyniosły mu ogromną fortunę. Po zakończeniu sagi o młodym czarodzieju, Radcliffe nie dostawał już głównych ról w wielkich kinowych hitach. Częściej pojawiał się, jako drugo planowa postać, jak na przykład w filmie „Iluzja 2”. Aktor wystąpi również w nadchodzącej produkcji z Sandrą Bullock i Channingiem Tatumem w roli głównej pt. „Lost City”

Rowan Atkinson

East News

Rowan Atkinson to mistrz rozśmieszania bez wypowiadania słów. Aktor znany jest przede wszystkim z roli Jasia Fasoli, w którego po raz pierwszy wcielił się w 1990 roku. Rola w serialu BBC otworzyła przed Brytyjczykiem drzwi do międzynarodowej kariery. Mężczyzna zagrał w dwóch pełnometrażowych filmach kinowych o przygodach Jasia Fasoli oraz wystąpił w trzech produkcjach o tajnym agencie Johnny’m Englishu. W 2012 roku Rowan Atkinson został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, który został mu przyznany w uznaniu jego zasług dla sztuki dramatycznej oraz działalności charytatywnej.

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin znany jest oczywiście z filmów „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”. Od najmłodszych lat jego kariera rozwijała się w zawrotnym tempie i wróżono mu ogromny sukces. Jako mały chłopiec zagrał jeszcze między innymi w produkcji pt. „Richie milioner” i sam stał się milionerem w bardzo młodym wieku. Niestety po pasmie sukcesów przyszły gorsze lata dla aktora. Macaulay przestał pojawiać się w kinowych hitach, a w życiu prywatnym zaczął popadać w problemy z używkami. W 2004 roku Culkin został skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu za posiadanie narkotyków. Obecnie życie mężczyzny wydaje się być ustatkowane, a artysta zaczął poświęcać większą uwagę muzyce niż aktorstwu.

Piotr Cyrwus

YouTube (kadr z filmu 'Piotr Cyrwus o życiu po 'Klanie’ i roli księdza 'W lesie dziś nie zaśnie nikt’ | Imponderabilia #95′)

Piotr Cyrwus kojarzony jest z serialem telewizyjnym pt. „Klan”. W tej produkcji aktor wcielał się w postać Ryszarda Lubicza. Mężczyzna przez piętnaście lat regularnie pojawiał się w produkcji TVP. Po zakończeniu swojej przygody z serialem, Piotr skupił się na działalności charytatywnej, zaangażował się w kampanię na rzecz Fundacji Przytul Psa oraz wystąpił w spotach reklamowych „Mafia dla psa” i „Więzienna micha”, które miały za zadanie zachęcić do wspierania organizacji zajmujących się dokarmianiem i opieką nad bezdomnymi psami i kotami.