"Opisanie świata" coraz bliżej premiery » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Opisanie świata” coraz bliżej premiery

„Opisanie świata” coraz bliżej premiery

360 godzin nagrań, udział 110 artystów, 19 utworów na 2 płytach CD oto efekt ponad miesięcznych prac nad nową płytą Piotra Rubika.

,
360 godzin nagrań, udział 110 artystów, 19 utworów na 2 płytach CD oto efekt ponad miesięcznych prac nad nową płytą Piotra Rubika.

Kompozytor właśnie zakończył nagrania w warszawskim studio Sound&More. Teraz nadszedł etap prac postprodukcyjnych. Dwupłytowy album zatytułowany „Opisanie świata” pojawi się na rynku 7 listopada.

Prace nad płytą rozpoczęły się 10 sierpnia. Od początku były bardzo intensywne.

Kilkudziesięcioosobowa orkiestra miała zapis nutowy liczący 2,5 tysiąca stron, a wokaliści prawie 50 stron tekstów autorstwa Zbigniewa Książka.

Kolejna płyta Rubika będzie inna w brzmieniu niż dotychczasowe. Artysta oprócz orkiestry symfonicznej i fortepianu, do instrumentarium dołączył również gitarę elektryczną, gitarę akustyczną, gitarę basową, instrumenty perkusyjne i perkusję. Ma nadzieję, że zarówno ci, którzy cenią i lubią jego twórczość, jak i ci bardziej sceptyczni będą mile zaskoczeni.

Na płycie usłyszeć będzie można nie tylko współpracujących z Rubikiem od lat wokalistów jak: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Ewa Prus, Michał Gasz czy Grzegorz Wilk, ale też samego Piotra Rubika i… jego córkę Helenkę, którzy wspólnie wykonują utwór zatytułowany „Piosenka dla Helenki”.

Na pytanie, jak córka wypadła podczas nagrań kompozytor odpowiada:

Przyznaje, że córeczka bywała nieco speszona obecnością osób, których wcześniej nie znała, jak np. reżysera dźwięku, ale szybko zaprzyjaźniła się z całą ekipą, która bardzo chętnie częstowała ją jej ulubionymi żelkami.

Album nosi taki sam tytuł jak książka Marco Polo – „Opisanie świata” . To właśnie przemyślenia tego słynnego Wenecjanina zainspirowały Piotra Rubika i Zbigniewa Książka do ich nowego, wspólnego projektu. Wśród 19 utworów na płycie znajduje się również ten tytułowy, który zdaniem twórców jest właśnie takim opowiedzeniem świata bez fizycznego objechania kuli ziemskiej. W tym rozumieniu, jak Marco Polo, kompozytor i autor podejmują próbę podzielenia się swoją „wyprawą w głąb siebie” w celu opisania świata AD 2011.

Zobacz więcej >