Statuetki MTV EMA 2011 rozdane! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Statuetki MTV EMA 2011 rozdane!

Statuetki MTV EMA 2011 rozdane!

W niedzielę w Belfaście odbyła się gala MTV European Music Awards 2011. Jej największą triumfatorką okazała się Lady Gaga, która opuściła ceremonię z czterema statuetkami.

W niedzielę w Belfaście odbyła się gala MTV European Music Awards 2011. Jej największą triumfatorką okazała się Lady Gaga, która opuściła ceremonię z czterema statuetkami.

Lady Gaga zdobyła wyróżnienia jako najlepsza artystka („best female”) oraz w kategoriach najlepszy utwór i najlepszy teledysk za piosenkę „Born this way”. Otrzymała także nagrodę w nowej kategorii, w której doceniany jest artysta, słynący z najbardziej oddanych sympatyków – za najwierniejszych fanów.

Wśród pozostałych zwycięzców muzycznego święta w Odyssey Arena znaleźli się również Justin Bieber, Bruno Mars oraz 30 Seconds to Mars. Każde z nich otrzymało po 2 statuetki – Bieber w kategoriach Najlepszy Artysta i Najlepszy Wykonawca Pop, Mars został wyróżniony za Najlepszy Debiut oraz w serii MTV Push, a zespół 30 Seconds to Mars zgarnął nagrodę jako Najlepszy Wykonawca Alternatywny i w serii World Stage.

Powód do radości ma również Katy Perry, która okazała się Najlepszą Artystką na Żywo . Grupa Linkin Park okazała się Najlepszym Wykonawcą Rockowym, a Eminem powtórzył swój niedawny sukces i ponownie został okrzyknięty Najlepszym Wykonawcą Hip-Hopowym. Nie odebrał jednak statuetki, ponieważ odbywa właśnie sesję nagraniową.

Wśród twórców międzynarodowych nominowana była także Ewa Farna , jednak nagroda w kategorii „Best Worldwide” trafiła do pochodzącego z Korei zespołu BIGBANG.

W kategorii Światowa Ikona MTV zwyciężył zespół Queen, który w towarzystwie Adama Lamberta wykonał swoje trzy największe hity: „The Show Must Go On”, „We will rock you” oraz „We are the champions”.

Podczas imprezy na różowym dywanie pojawiły się największe gwiazdy. Ceremonię otworzyła grupa Coldplay wraz z numerem „Every Teardrop is a Waterfall”, a poprowadziła ją piosenkarka Selena Gomez .

Justin Bieber zaczarował fanów wykonaniem „Under the Mistletoe” oraz „Never Say Never”. W czasie show Davida Guetty DJ-owi towarzyszyli Ludacris oraz Taio Cruz. Jessie J pojawiła się na scenie, wyskakując z olbrzymiego, złotego sejfu, aby w dalszej części zaprezentować specjalne wideo w hołdzie Amy Winehouse, w którym wystąpili fani gwiazdy.

Podczas dwugodzinnej gali wystąpili również Lady GaGa, Bruno Mars oraz LMFAO. Ceremonię dopełniło wyreżyserowane pojawienie się na scenie nagiego mężczyzny, który na chwilę przerwał imprezę:

W tym roku, uroczystość wręczenia MTV EMA odbywała się w trzech miejscach jednocześnie. Oprócz głównej części w Belfast Arena, 15 tysięcy fanów zgromadziło się przed budynkiem City Hall, gdzie wystąpili Snow Patrol, a Red Hot Chili Peppers zagrali dla 1200 zwolenników na żywo z Ulster Hall (fragmenty obydwu występów zostały wyemitowane w trakcie ceremonii).

W tym roku na nominowanych zagłosowało, aż 158 milionów fanów!