Zobacz, jak zgarnąć "80 milionów"! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zobacz, jak zgarnąć „80 milionów”!

Zobacz, jak zgarnąć „80 milionów”!

Już niedługo w kinach nowa produkcja filmowa „80 milionów”. Dzieło Waldemara Krzystka, twórcy „Małej Moskwy” zobaczymy w kinach 25 listopada.

Już niedługo w kinach nowa produkcja filmowa „80 milionów”. Dzieło Waldemara Krzystka, twórcy „Małej Moskwy” zobaczymy w kinach 25 listopada.

„80 milionów” to niezwykła opowieść o wydarzeniach, które naprawdę miały miejsce. Rzecz dzieje się na Dolnym Śląsku w latach 80 . Film opowiada o historii wyprowadzenia z wrocławskiego banku tytułowych 80 milionów przez młodych działaczy dolnośląskiej Solidarności .

Waldemar Krzystek o filmie:

We wtorek, 8 listopada zakończyły się zdjęcia do teledysku nagranego do nowej wersji utworu „Chcemy być sobą” – legendarnej kompozycji Zbigniewa Hołdysa. Współczesną aranżację wykonał Abradab , współtwórca nurtu hardcore psycho-rap, jeden z założycieli formacji rapowej Kaliber 44. Wokalnie wspiera go Grzegorz Markowski , frontman Perfect.

Reżyserią teledysku zajął się Jacek Kościuszko, nominowany do Fryderyka za klip do piosenki „Nie mogę cię zapomnieć” Agnieszki Chylińskiej . Na swoim koncie ma kilkadziesiąt teledysków zrealizowanych dla topowych wykonawców. Wyreżyserował między innymi klip Kazika Staszewskiego do „Ballady o Janku Wiśniewskim” – utworu promującego film „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

Poniżej przedstawiamy zwiastun filmu:

Premiera teledysku „Chcemy być sobą” wkrótce!

OBSADA:

Józek: Krzysztof Czeczot

Piotrek: Maciek Makowski

Staszek: Wojtek Solarz

Frasyniuk: Filip Bobek

kapitan Sobczak: Piotr Głowacki

Stary: Mariusz Benoit

major Bagiński: Jan Frycz

Żegota: Krzysztof Stroiński

Biskup: Adam Ferency

Anka: Agnieszka Grochowska

Czajka: Antonina Choroszy

Natalia: Emilia Komarnicka

Marta: Olga Frycz

Maks: Marcin Bosak