Strona Główna > Nowy singiel Kasi Nosowskiej!

Nowy singiel Kasi Nosowskiej!

Katarzyna Nosowska wspiera kampanię społeczną „Natura 2000. Poczuj to!”. W związku z tym opublikowała singiel i teledysk promujący akcję. Utwór „O lesie” pochodzi z ostatniej płyty „8”.

Katarzyna Nosowska wspiera kampanię społeczną „Natura 2000. Poczuj to!”. W związku z tym opublikowała singiel i teledysk promujący akcję. Utwór „O lesie” pochodzi z ostatniej płyty „8”.

Kasię Nosowską znamy przede wszystkim z jej działalności muzycznej. Teraz artystka podjęła się nowego wyzwania – została twarzą kampanii społecznej „Natura 2000. Poczuj to!”.

Posłuchaj co mówi Kasia o programie „Natura 2000”:

W ramach promocji Kasia oficjalnie dedykowała temu przedsięwzięciu piosenkę ze swojej najnowszej płyty „8” . Utwór „O lesie” jest ostatni, choć – jak przyznaje sama artystka – wspólnie Marcinem Macukiem przygotowała go na samym początku tworzenia płyty.

Propozycja zostania ambasadorką kampanii „Natura 2000. Poczuj to!” przyszła wiele miesięcy później.

Promocji singla towarzyszy premiera teledysku . Zdjęcia do klipu kręcono latem na obszarach objętych programem Natura 2000. Głównym bohaterem wideoklipu jest przyroda.

Wszystkie ujęcia zwierząt zostały wykonane specjalnie na potrzeby wideoklipu. Operatorom udało się podpatrzeć m.in. bobra, kumaka, susła, niedźwiedzia brunatnego, orlika, wilka, rysia i głuszca (wszystkie te zwierzęta chronione są w ramach programu Natura 2000). Było to niezwykłym wydarzeniem, ponieważ wymagało to z jednej strony cierpliwego oczekiwania w zaroślach i bacznego obserwowania otoczenia, z drugiej – zaangażowania specjalnego sprzętu.

Kasia Nosowska podjęła się trudnego zadania, bo program Natura 2000, choć pozwala chronić siedliska i gatunki zwierząt zagrożone w skali całego kontynentu, w Polsce budzi jednak kontrowersje. Większości Polaków kojarzy się z ograniczeniami w rozwoju gospodarczym.

Kampanię „Natura 2000. Poczuj to!” realizuje Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Więcej informacji można znaleźć na profilu akcji na