Bayer Full podbija Chiny » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Bayer Full podbija Chiny

Bayer Full podbija Chiny

11 grudnia HBO pokaże dokument „Miliard szczęśliwych ludzi” Macieja Bochniaka. Film pokazuje kulisy chińskiej przygody najpopularniejszego polskiego zespołu disco polo Bayer Full.

11 grudnia HBO pokaże dokument „Miliard szczęśliwych ludzi” Macieja Bochniaka. Film pokazuje kulisy chińskiej przygody najpopularniejszego polskiego zespołu disco polo Bayer Full.

Pretekstem do powstania filmu była wiadomość, która w 2010 roku pojawiła się we wszystkich polskich mediach o tym, że zespół Bayer Full podpisał kontrakt z chińską wytwórnią na 67 milionów płyt i przygotowuje się do trasy koncertowej w Państwie Środka. Dokument odsłania kulisy historii, o których nie można było przeczytać w prasie.

„Miliard szczęśliwych ludzi to nie tylko historia podboju Chin przez jeden z najpopularniejszych zespołów disco polo w Polsce. To przede wszystkim opowieść o zderzeniu dwóch światów, dwóch kultur, dwóch osobowości – Sławomira Świerzyńskiego , lidera Bayer Full, i Krzysztofa Darewicza , sinologa i dziennikarza od lat mieszkającego w Chinach.

To właśnie Darewicz, znając specyfikę chińskiego rynku oraz zainteresowanie tamtejszej publiczności europejskimi wykonawcami, wpada na pomysł wprowadzenia polskiego zespołu, śpiewającego po mandaryńsku, na chiński rynek.” – czytamy o produkcji w komunikacje prasowym.

Zespół Bayer Full to legenda polskiego disco polo. Grupa prowadzona przez Sławomira Świerzyńskiego istnieje już ponad 25 lat. Sprzedali kilkanaście milionów płyt. Największy sukces odnieśli w latach 90tych, podczas wielkiego boomu na muzykę disco polo. W 2010 roku we wszystkich polskich mediach pojawiła się wiadomość, że zespół podpisał kontrakt na 67 milionów płyt i przygotowuje się do wydania krążka dla chińskiej publiczności. Pomysłodawcą projektu był Krzysztof Darewicz mieszkający w Chinach od lat.

Premiera filmu odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia o godz. 21.55 na antenie HBO. Powtórki zostaną wyemitowane w HBO2 14 grudnia o godz. 22.30, 16 grudnia o godz. 23.55, 24 grudnia o godz. 11.55 oraz 29 grudnia o godz. 17.20.