Coldplay na Stadionie Narodowym! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Coldplay na Stadionie Narodowym!

Coldplay na Stadionie Narodowym!

Coldplay zagra 19 września koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Coldplay zagra 19 września koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie.

19 września 2012 roku, Stadion Narodowy w Warszawie będzie należał do zespołu Coldplay . Zespół gościł w tym roku po raz pierwszy w Polsce na festiwalu Heineken Open’er . Bilety na koncert już od 10 stycznia . W przyszłym roku na Stadionie Narodowym oprócz Euro odbędzie się jeszcze dziesięć dużych imprez.

Brytyjska grupa Coldplay powstała w 1996 roku. Już pierwszy album z 2000 roku „Parachutes ” przyniósł im sporą popularność w Wielkiej Brytanii oraz nominację do Mercury Music Prize . Od razu grupa zaczęła zyskiwać fanów w Stanach Zjednoczonych – płyta pokryła się tam podwójną platyna, a w 2002 roku, artyści otrzymali za niego nagrodę Grammy . Potem było już tylko lepiej. Albumy „A Rush of Blood to the Head „, „X&Y ” oraz „Viva la Vida or Death and All His Friends ” przez wiele tygodni okupowały najlepsze pozycje na listach przebojów i przyniosły kapeli szereg nagród.

Wokalista kapeli Chris Martin popularność i zainteresowanie mediów zawdzięcza nie tylko talentom muzycznym, ale także małżeństwu z gwiazdą kina Gwyneth Paltrow .

Zobacz najnowszy teledysk zespołu Coldplay – „Paradise ”

Ostatnie wydawnictwo „Mylo Xyloto ” pojawiło się w sprzedaży w październiku 2011 roku.

za megafon.pl