Wokalistki będą rywalizować między innymi w kategorii wokalistka roku, gdzie spotkają się z Moniką Brodką, Ewą Farną oraz Kasią Nosowską. Ta ostatnia artystka otrzymała sześć nominacji.
Po cztery nagrody mogą otrzymać zespoły Luxtorpeda i Zakopower. Walczyć będą m.in. o wyróżnienie dla najlepszego zespołu.
NOMINACJE
Piosenka roku:
Illusion – „Solą w oku” Julia Marcell – „Matrioszka” Nosowska – „Nomada” Ania Rusowicz – „Ślepa miłość” Zakopower – „Boso”
Album roku pop:
Seweryn Krajewski – „Jak tam jest” Iza Lach – „Krzyk” Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing – „Wysocki Maleńczuka” Poluzjanci – „Trzy metry ponad ziemią” Ania Rusowicz – „Mój Big-Bit”
Wokalistka roku:
Monika Brodka Ewa Farna Julia Marcell Katarzyna Nosowska Ania Rusowicz
Grupa roku:
Coma Luxtorpeda Myslovitz Poluzjanci Zakopower
Fonograficzny debiut roku:
Luxtorpeda Marcelina Neo Retros Projekt Warszawiak Ania Rusowicz
Album roku rock:
Coma – „Coma” Deriglasoff – „Noże” Kazik Na Żywo – „Bar La Curva/Plamy na słońcu” Luxtorpeda – „Luxtorpeda” Myslovitz – „Nieważne jak wysoko jesteśmy…”
Album roku muzyka alternatywna:
Agressiva 69 – „Republika 69” Baaba Kulka – „Baaba Kulka” Cool Kids Of Death – „Plan Ewakuacji” Julia Marcell – „June” Nosowska – „8”
Wokalista roku:
Kuba Badach Sebastian Karpiel-Bułecka Tomasz Lipnicki Andrzej Piaseczny Piotr Rogucki
Autor roku:
Olaf Derigalasoff Fisz Julia Marcell Katarzyna Nosowska Ania Rusowicz
Kompozytor roku:
Seweryn Krajewski Iza Lach Luxtorpeda Marcin Macuk Julia Marcell
Produkcja muzyczna roku:
Coma – „Coma” Julia Marcell – „June” Nosowska – 8″ Ania Rusowicz – „Mój Big-Bit” Zakopower – „Boso” Album roku piosenka poetycka:
Czesław Śpiewa – „Czesław Śpiewa Miłosza” Katarzyna Groniec – „Pin-Up Princess” Kabaret Starszych Panów – „Radiowy Kabaret Starszych Panów Vol. 1” Grzegorz Turnau – „Och! Turnau Och-Teatr” Aga Zaryan – „Księga olśnień”
Album roku muzyka klubowa/elektroniczna:
Emma Dax – „Emma Dax” Grabek – „8” Novika – „Mixfinder” Öszibarack – „40 Surfers Waiting For The Wave” Ramona Rey – „Ramona Rey”
Album roku metal:
Hunter – „XXV lat później” Jelonek – „Revenge” Kat & Roman Kostrzewski – „Biało-Czarna” Pneuma – „Apatia” Vader – „Welcome To The Morbid Reich”
Najlepszy album zagraniczny: Adele – „21” Coldplay – „Mylo Xyloto” Foo Fighters – „Wasting Light” Pj Harvey – „Let England Shake” Red Hot Chili Peppers – „I’m With You”
Wideoklip roku:
Acid Drinkers – „Hit The Road Jack” Behemoth – „Lucifer” Brodka – „Krzyżówka dnia” Julia Marcell – „Matrioszka” Ania Rusowicz – „Ślepa miłość”
Najlepsza oprawa graficzna albumu:
Czesław Śpiewa – „Czesław Śpiewa Miłosza” (Projekt: Mariusz Kaczmarek) Fisz Emade – „Zwierzę bez nogi” (Projekt: Michael Velliquette, Marcin Szymkowiak) Katarzyna Groniec – „Pin-Up Princess” (Projekt: Paweł Wroniszewski) Nosowska – „8” (Projekt: Macio Moretti) Pinnawela – „Renesoul” (Projekt: Artur Dobrowolski, Paulina Przybysz)
Album roku folk/muzyka świata:
Dagadana – „Dlaczego nie” Anna Maria Jopek – „Sobremesa” R.U.T.A. – „Gore” Zakopower – „Boso” Żywiołak – „Globalna Wiocha”
Album roku/hip-hop/R&B/reggae:
Afromental – „The B.O.M.B.” Fisz Emade – „Zwierzę bez nogi” Maleo Reggae Rockers – „Rzeka Dzieciństwa” O.S.T.R. – „Jazz, Dwa, Trzy” Pinnawela – „Renesoul”
Laureatów nagród poznamy 26 kwietnia.