Tanita Tikaram wystąpi we Wrocławiu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Tanita Tikaram wystąpi we Wrocławiu

Tanita Tikaram wystąpi we Wrocławiu

Tanita Tikaram przyjedzie do Wrocławia. Artystka wystąpi 19 czerwca w ramach WrocLove Fest. Zastąpi ona Sinéad O’Connor, która odwołała trasę.

Tanita Tikaram przyjedzie do Wrocławia. Artystka wystąpi 19 czerwca w ramach WrocLove Fest. Zastąpi ona Sinéad O’Connor, która odwołała trasę.

Tanita Tikaram przyszła na świat w Niemczech, w rodzinie brytyjskiego oficera pochodzącego z Fidżi, a jej mama urodziła się w Malezji. Jako nastolatka z całą rodziną przeniosła się do Wielkiej Brytanii. W wieku 19 lat wydała debiutancką płytę „Ancient Heart” z której pochodziły przeboje „Twist In My Sobriety” i „Good Tradition” .

Jej charakterystyczny, chropawy głos pokochali fani na całym świecie, kupując 4 miliony egzemplarzy jej debiutanckiego albumu. Przez kolejną dekadę regularnie nagrywała płyty, po czym, po wydaniu „The Capuccino Songs” na krótko zniknęła za sceny muzycznej i zamieszkała we Włoszech. Powróciła w 2005 roku, kiedy do sklepów trafił jej siódmy studyjny longplay, zatytułowany „Sentimental”. Na lipiec tego roku planowana jest premiera najnowszego dzieła artystki, z którego materiał po raz pierwszy usłyszymy na wrocławskim koncercie w Wrocławiu.

Obok Tanity Tikaram na koncercie 19 czerwca wystąpią Renata Przemyk oraz zespół Mikromusic.

Zakupione bilety na koncert z udziałem Sinéad O’Connor, która odwołała całą swoją trasę koncertową, zachowują ważność.