The Rasmus zawitają do Polski w listopadzie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > The Rasmus zawitają do Polski w listopadzie

The Rasmus zawitają do Polski w listopadzie

Finowie z The Rasmus pojawią się 10 listopada w gdańskim klubie Parlament i 11 listopada w krakowskim Kwadracie. Zespół przyjeżdża do Polski, by promować swój ósmy studyjny album, na który fani czekali cztery lata.

Finowie z The Rasmus pojawią się 10 listopada w gdańskim klubie Parlament i 11 listopada w krakowskim Kwadracie. Zespół przyjeżdża do Polski, by promować swój ósmy studyjny album, na który fani czekali cztery lata.

Energetyczna, żywiołowa muzyka fińskiego zespołu przysporzyła mu wielu fanów na całym świecie. Album „Black Roses „, wydany w 2008 roku i bardzo entuzjastycznie przyjęty przez prasę, został uznany przez krytyków za jeden z najlepszych w dorobku muzyków z Helsinek. Po trasie promującej tę płytę zespół wydał „The Best Of The Rasmus 2001-2009 „, przypominając największe przeboje i zdobywając stacje radiowe oraz telewizyjne singlowym „October & April „.

W maju 2012 roku The Rasmus wrócili do Polski, by przypomnieć o sobie starym fanom i zjednać sobie nowych. Koncert w Stodole był na tyle udany, że Finowie zdecydowali się na kolejne występy w naszym kraju. 10 i 11 listopada muzycy wystąpią w Gdańsku i Krakowie.

Zespół The Rasmus powstał w roku 1994 w jednym z liceów w Helsinkach. Debiut grupy, „Peep ” z 1995 roku, okazał się prawdziwą rewelacją fińskiej sceny, błyskawicznie zdobywając złoto za rekordową sprzedaż. Za „Playboys ” (1997), drugi krążek, członkowie The Rasmus otrzymali Emmę, finśki odpowiednik nagrody Grammy. Kolejny album, „Hell Of A Tester ” (1998) okazał się być kolejnym sukcesem bandu, między innymi ze względu na utwór „Liquid ” uznany za fiński singiel roku.

The Rasmus supportowali Garbage, Rancid czy Red Hot Chili Peppers. Sukces „Liquid” powtórzył kolejny hit „F-F-F-Falling „, promujący album „Into ” (2001), który w ojczyźnie muzyków pokrył się podwójną platyną i został wydany również w Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii. Kolejny krążek „Dead Letters ” (2003) był już wyczekiwany przez fanów w całej Europie – singiel „In The Shadows ” zwiastujący album okazał się być największym przebojem w karierze The Rasmus. Kolejnymi płytami w dyskografii The Rasmus są „Hide From The Sun ” (2005) oraz „Black Roses ” (2008). W tym roku, 18 kwietnia The Rasmus wydał swój ósmy studyjny album – „The Rasmus „.