Chemia zagra przed Red Hot Chili Peppers » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Chemia zagra przed Red Hot Chili Peppers

Chemia zagra przed Red Hot Chili Peppers

Grupa Chemia dołączyła do składu Impact Festival. 27 lipca na warszawskim Lotnisku Bemowo wystąpią także Red Hot Chili Peppers, Kasabian, Public Image Ltd, Marlon Roudette, The Charlatans, The Vaccines, I Blame Coco oraz Power of Trinity.

Grupa Chemia dołączyła do składu Impact Festival. 27 lipca na warszawskim Lotnisku Bemowo wystąpią także Red Hot Chili Peppers, Kasabian, Public Image Ltd, Marlon Roudette, The Charlatans, The Vaccines, I Blame Coco oraz Power of Trinity.

Zespół Chemia powstał w 2007 roku w Warszawie, z inicjatywy Wojtka Balczuna i Zbyszka Krebsa. W 2009 roku skompletowano skład i rozpoczęto prace nad materiałem. 2010 przyniósł wydanie dwóch singli – „Mantra” i „Jeden Świat” oraz wydanie pierwszej płyty „Dobra Chemia”. W jednym z utworów gościnnie zaśpiewał Marek Piekarczyk – legenda polskiego rocka. W tym samym roku Chemia uczestniczyła w festiwalu Top Trendy i w trasie koncertowej z Kobranocką. Rok 2011 zespół rozpoczął od sylwestrowego występu w TVP2, a następnie gościnnie wystąpił podczas polskich eliminacji do Eurowizji. Po prestiżowym koncercie w Trójce, w zespole zmienił się wokalista – Marcina Koczota zastąpił Łukasz Drapała.

Wiosną zespół wyruszył w trasę z TSA. W trakcie nagrań anglojęzycznej wersji płyty, Chemia otrzymała zaproszenie na May Rock Festival w Neuss koło Duseldorfu oraz wrześniowy festiwal Kaarst Total (Niemcy). Po koncercie na warszawskich Juwenaliach 2011 roku zespół koncentrował się na przygotowaniach materiału do płyty.

W październiku 2011 ukazała się płyta „O2” z nowym wokalistą. Przy okazji zespół zrealizował dwa teledyski, w dwóch wersjach językowych – „Nie ma świętych miejsc”, „Tacy inni” oraz teledysk do „Damy radę” w trakcie koncertu premierowego. Koniec roku przynosi duże występy medialne na wielu muzycznych frontach – koncert na żywo w Radio Dla Ciebie, koncert „Droga do Wolności” wśród legend polskiego rocka, koncert „Cała Polska śpiewa kolędy” wśród największych gwiazd polskiej sceny muzycznej (z własnym utworem „Świątecznie”), czy sylwestrowy występ w Polsacie. Zespół rozpoczął regularne występy w najpopularniejszym teleturnieju muzycznym w Polsce – „Jaka to melodia”.

W marcu zespół otrzymał zaproszenie do The Warehouse Studio w Vancouver (Kanada), którego właścicielem jest Bryan Adams. Randy Staub będzie pilnował, czy chłopcy są grzeczni i pozwoli im nagrać kilka kawałków. Potem zaatakują tamtejszy rynek. I nie tylko. Bilety na Impact Festival do nabycia na LiveNation.pl i w autoryzowanych sklepach na terenie całej Polski.