Kayah i Goran Bregović znów razem! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Kayah i Goran Bregović znów razem!

Kayah i Goran Bregović znów razem!

Po 17 latach od koncertu na warszawskim Służewcu, jeden z najgorętszych duetów w historii polskiej muzyki znów zagra razem. Kayah i Goran Bregović wystąpią w stołecznej Progresji 8 września.

Po 17 latach od koncertu na warszawskim Służewcu, jeden z najgorętszych duetów w historii polskiej muzyki znów zagra razem. Kayah i Goran Bregović wystąpią w stołecznej Progresji 8 września.

Kayah to od lat jedna z najbardziej popularnych i docenianych postaci na polskiej scenie muzycznej, która ma na koncie aż 10 albumów i projekty m.in. z Cesarią Evorą, Marcinem Wyrostkiem czy grupą Royal Quartet. Ponadto, jest współwłaścicielką cenionej firmy fonograficznej Kayax, gdzie wydaje swoje albumy i promuje utalentowanych polskich artystów m.in. Nosowską, Brodkę czy Artura Rojka.

Z kolei Goran Bregović to ceniony serbski kompozytor z ogromnym portfolio artystycznym – od wielu różnorodnych projektów i współpracy z reżyserami Emirem Kusturicą i Paricem Chereau, po kooperacje z tak popularnymi artystami, jak Cesaria Evora czy Iggy Pop. W Polsce, artysta znany jest szczególnie ze współpracy z Kayah i Krzysztofem Krawczykiem, a także ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Operacja Samum”.

„Kayah i Bregović” to jeden z najważniejszych krążków w dziejach polskiej muzyki – znalazł on prawie 700 tysięcy nabywców oraz został doceniony nie tylko w Polsce, ale również m.in. we Włoszech i Francji, gdzie duet miał okazję potem koncertować. Płyta i jej autorzy zdobyli w Polsce wiele najważniejszych nagród – 3 Fryderyki, 4 Superjedynki, 4 Playboksy, Wiktora i uznanie w plebiscytach takich tytułów prasowych, jak „Elle”, „Życie na Gorąco”, „Playboy”, „Bravo” czy „Pani”.

8 września znów usłyszymy na żywo najpopularniejsze utwory z albumu, czyli m.in. „Śpij kochanie, śpij”, „Prawy do lewego” czy „To nie ptak”.

Bilety na wydarzenie będą dostępne w sprzedaży od środy (25.05.2016) w bileteriach Biletomat.pl – bilety online, Eventim.pl, salonach Empik oraz w Progresja Music Zone.

za megafon.pl