Strona Główna > Kawiarnia co noc otwiera się dla bezdomnych psów. Wszystko po to, żeby mogły przenocować w cieple

Kawiarnia co noc otwiera się dla bezdomnych psów. Wszystko po to, żeby mogły przenocować w cieple

Kawiarnia na greckiej wyspie Lesbos stała się schronieniem dla bezdomnych psów. Każdej nocy można spotkać tam śpiące czworonogi.

Kawiarnia na greckiej wyspie Lesbos stała się schronieniem dla bezdomnych psów. Każdej nocy można spotkać tam śpiące czworonogi.

Każdego wieczoru, kiedy ostatni klient opuszcza kawiarnię w Mytilene , największym mieście greckiej wyspy Lesbos, jej właściciel wpuszcza do lokalu bezpańskie psy. Psiaki mogą liczyć na schronienie i parę godzin spędzonych w cieple kawiarni:

W tej historii najważniejszy jest jednak fakt, że to nie jest jednorazowy gest, zarezerwowany tylko i wyłącznie na okres świąteczny. W taki sposób właściciel kawiarni pomaga czworonogom od końca lata:

Grecja od lat zmaga się z problemem bezdomnych psów na ulicach miast. W tym śródziemnomorskim kraju ogarniętym kryzysem ekonomicznym, jest już ponad milion bezdomnych czworonogów.

Doskonale, że są ludzie, którzy zapewne pomimo własnych problemów, mają czas i ochotę zaopiekować się potrzebującymi. Postawa godna naśladowania.

Lubisz zwierzęta? Sprobuj rozwiązać nasz quiz i sprawdź, czy wiesz, które z nich żyją w Polsce.