Leonard Cohen jest gotowy, by umrzeć » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Leonard Cohen jest gotowy, by umrzeć

Leonard Cohen jest gotowy, by umrzeć

Leonard Cohen przygotowuje się do wydania nowej płyty „You Want It Darker” i najwyraźniej czuje się spełnionym artystą i człowiekiem.

Leonard Cohen przygotowuje się do wydania nowej płyty „You Want It Darker” i najwyraźniej czuje się spełnionym artystą i człowiekiem.

W magazynie „The New Yorker” pojawił się artykuł o 82-letnim wokaliście, w którym muzyk opowiada nie tylko o nadchodzącym albumie, ale i o życiu czy swym podupadającym zdrowiu.

Longplay „You Want It Darker” ukaże się 21 października. Na dzieło składają się niepokojące utwory, które – według szczęściarzy, jacy mieli okazję je usłyszeć – będą majstersztykiem w stylu klasycznego Cohena.

Leonard Cohen urodził się 21 września 1934 roku w Westmount, w Quebecu. To kanadyjski wokalista i poeta, członek Canadian Music Hall of Fame, Canadian Songwriters Hall of Fame a także Rock and Roll Hall of Fame. Największy rozgłos przyniosła mu ballada „Hallelujah”, której interpretacji podejmowało się wielu wykonawców w tym Jeff Buckley, Rufus Wainwright czy Alexandra Burke. We wrześniu 2014 roku ukazał się ostatni studyjny album Leonarda Cohena, „Popular Problems”. Pochodzący z krążka numer „Nevermind” posłużył za temat przewodni drugiego sezonu serialu HBO „Detektyw”.

za megafon.pl