Alvaro Soler na trzech koncertach w Polsce » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Alvaro Soler na trzech koncertach w Polsce

Alvaro Soler na trzech koncertach w Polsce

Alvaro Soler, artysta znany z przebojów „Sofia” czy „El Mismo Sol” pojawi się w Polsce! Sprawdźcie, czy zaśpiewa w Waszej okolicy!

Alvaro Soler, artysta znany z przebojów „Sofia” czy „El Mismo Sol” pojawi się w Polsce! Sprawdźcie, czy zaśpiewa w Waszej okolicy!

Alvaro Soler to 24-letni kataloński wokalista i gitarzysta. Urodził się w Barcelonie, dorastał w Tokio, a obecnie mieszka i pracuje w Berlinie.

Muzyka była też impulsem do przeprowadzki do Berlina. Tutaj, zamykając się w studio z vintage’owymi instrumentami klawiszowymi, gitarami, ksylofonami i masą perkusjonaliów, wypracował swój unikatowy styl, w którym łączy latynoską pasję ze współczesną wielkomiejską produkcją lo-fi. Kawałek po kawałku, album „Eterno Agosto” powstawał zarówno w Berlinie jak i rodzinnej Barcelonie. Promująca go piosenka „El Mismo Sol” (do sprawdzenia tutaj) okazała się hitem letnich list przebojów w całej Europie, a w Polsce trafiła na 1. miejsce utworów najczęściej granych w radiu. Klip szturmem zdobył internet, osiągając blisko 68 milionów wyświetleń z czego 6 milionów tylko w Polsce. Powstała też nowa wersja utworu, którą Alvaro zaśpiewał z Jennifer Lopez.

Jedną z najpopularniejszy piosenek Alvaro jest „Sofia”:

– wokalista wystąpi 15 lutego w Starym Maneżu (Gdańsk), 16 lutego w Progresji (Warszawa) i 17 lutego w Haly nr 2 MTP (Poznań).

za megafon.pl