Antonio Banderas mistrzem Andrea Bocellego » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Antonio Banderas mistrzem Andrea Bocellego

Antonio Banderas mistrzem Andrea Bocellego

Antonio Banderas, Toby Sebastian i Jordi Molla wystąpią w filmie biograficznym o życiu włoskiego tenora, Andrea Bocellego „The Music of Silence”.

Antonio Banderas, Toby Sebastian i Jordi Molla wystąpią w filmie biograficznym o życiu włoskiego tenora, Andrea Bocellego „The Music of Silence”.

Podstawą scenariusza są wydane w 1999 roku wspomnienia niewidomego wokalisty, a film zawierać będzie kompozycje napisane przez niego w młodości, a do tej pory niepublikowane na płycie. Obraz opowie o tym, jak tenor stracił wzrok, o wsparciu, jakie otrzymał od rodziny oraz o tym, ile pracy włożył, aby osiągnąć status gwiazdy.

Mat. prasowe

W roli głównej zobaczymy znanego z serialu „Gra o tron” Toby’ego Sebastiana. Antonio Banderas sportretuje mistrza młodego śpiewaka. Jego rodziców zagrają Jordi Molla i Luisa Ranieri. Ennio Fantastichini wcieli się w wuja tenora.

Za kamerą staje Michael Radford, który wraz z Anną Pavignano napisał scenariusz. Zdjęcia ruszają w tym miesiącu w Rzymie.

Andrea Bocelli to najlepiej sprzedający się artysta w historii muzyki klasycznej. Do tej pory nagrał 15 albumów studyjnych, których nakład przekroczył 80 milionów egzemplarzy. Bocelli to jednak nie tylko wielki wykonawca muzyki klasycznej, a również gwiazda muzyki popularnej. Za duet z Celine Dion w piosence „The Prayer” do animacji „Magiczny miecz – Legenda Camelotu” zdobył Złoty Glob.

za megafon.pl