Powstanie dokument o karierze Prince'a » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Powstanie dokument o karierze Prince’a

Powstanie dokument o karierze Prince’a

Prince doczeka się swojego filmu, na razie dokumentalnego.

Prince doczeka się swojego filmu, na razie dokumentalnego.

Planowany na 2017 rok projekt otrzymał tytuł „Prince: R U Listening?”. Dzieło przybliży wczesne lata działalności wokalisty i gitarzysty, i jego drogę do sławy. Obraz przedstawiony będzie z perspektywy najbliższej rodziny i przyjaciół muzyka. W filmie mają pojawić się także znani i cenieni artyści jak Mick Jagger, Bono, Billy Idol czy Lenny Kravitz, jak również protegowana i była narzeczona Prince’a Sheila E. czy dawni członkowie jego zespołu, Dickerson oraz André Cymone.

Uznany dokumentalny twórca Michael Kirk („Frontline”) zajmie się reżyserią i produkcją. Data premiery nie została wyznaczona.

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat. Do najważniejszych albumów Amerykanina należą „Purple Rain”, „1999”, „Dirty Mind”, „Sign O’ The Times”, „Controversy”, „Lovesexy” i „Diamonds And Pearls”. Prince zdobył siedem nagród Grammy, Złoty Glob i Oscara za muzykę z filmu „Purpurowy deszcz”. W 2004 roku został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.

25 listopada ukazała się kompilacja „Prince 4Ever”. Z kolei w początkach 2017 roku premierę będzie mieć reedycja płyty „Purple Rain”.

za megafon.pl