Anna Maria Jopek na walentynki » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Anna Maria Jopek na walentynki

Anna Maria Jopek na walentynki

Po 6 latach przerwy, Anna Maria Jopek wraca z nową płytą. Na razie jednak większość informacji trzyma w tajemnicy.

Po 6 latach przerwy, Anna Maria Jopek wraca z nową płytą. Na razie jednak większość informacji trzyma w tajemnicy.

Longplay ukaże się 14 lutego. Tytuł dzieła na razie nie jest jednak znany. Na zachętę wokalistka zaprezentowała jednak krótką zapowiedź, którą obejrzycie tutaj:

Anna Maria Jopek to wokalistka i kompozytorka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone).

Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.

Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt , ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie. 3 maja 2015 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie.

za megafon.pl