Strona Główna > Dawid Podsiadło i jego kolorowe „Tapety”

Dawid Podsiadło i jego kolorowe „Tapety”

Dawid Podsiadło opublikował teledysk do najnowszego singla „Tapety”. Za reżyserię odpowiada Piotr Onopa.

Dawid Podsiadło opublikował teledysk do najnowszego singla „Tapety”. Za reżyserię odpowiada Piotr Onopa.

Pełen wzorów i kolorów, naprawdę dziwny, artystyczny klip można obejrzeć tutaj:

Nagranie „Tapety” promuje reedycję platynowej platynowej płyty „Annoyance and Disappointment”. Zestaw zatytułowany „Annoyance And Disappointment 2.0” trafił do rąk fanów 21 października 2016 roku. Dwupłytowe dzieło zawiera 5 piosenek z wersji deluxe, 3 zupełnie nowe utwory, w tym duet z Julią Pietruchą, 6 remiksów czołówki polskich twórców gatunku i nową wersję „Nieznajomego” z debiutanckiej płyty.

Wydany w listopadzie 2015 roku album „Annoyance and Disappointment” ma już status podwójnej platyny i wciąż utrzymuje się w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, a singel „W dobrą stronę” jest diamentowy i ma ponad 20 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Dawid Podsiadło pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Popularność zdobył za sprawą programu „X Factor”. Jego debiutancka płyta „Comfort and Happines” ukazała się w maju 2013 roku i od razu dotarła na 1. miejsce OLiS-u. Została ponadto wyróżniona czterema Fryderykami i nominacją do Paszportów „Polityki”. Jego drugi longplay, „Annoyance and Disappointment”, miał premierę w listopadzie 2015 roku. Dawid Podsiadło jest także wokalistą rockowej kapeli Curly Heads.

za megafon.pl