Ringo Starr i Paul McCartney razem w studiu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Ringo Starr i Paul McCartney razem w studiu

Ringo Starr i Paul McCartney razem w studiu

Media amerykańskie zelektryzowała wiadomość o spotkaniu Ringo Starra i Paula McCartneya. Szybko okazało się, że ma ono związek z nową płytą jednego z panów.

Media amerykańskie zelektryzowała wiadomość o spotkaniu Ringo Starra i Paula McCartneya. Szybko okazało się, że ma ono związek z nową płytą jednego z panów.

Sir Paul wpadł do studia, w którym Starr przygotowuje nowy album. Ale nie na pogaduchy. Artysta wspomógł swoim talentem kolegę z The Beatles.

Tego samego dnia w studiu pojawiła się też inna legenda muzyki, gitarzysta znany z The Eagles .

Ringo Starr (fot.Twitter)

Nagrania rejestrował Bruce Sugar, który pracował już nie raz z Ringo. Efektem ma być następczyni płyty „Postcard From Paradise”, która zamyka dyskografię eks-Beatlesa, a ukazała się w 2015 roku.

Paul McCartne y nagrał 16 solowych płyt, z których ostatnia to „New” z października 2013 roku. Artysta dwukrotnie został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame – w 1998 roku jako członek The Beatles i rok później jako solista. W czasie swojej kariery 21 razy nagradzany był statuetką Grammy.

Także Ringo Starr jest dwukrotnym członkiem Rock and Roll Hall of Fame – jako członek The Beatles i jako solista. Po rozpadzie kwartetu z Liverpoolu rozpoczął trwającą do dziś karierę solową. Bywał też aktorem. Stworzył Ringo Starr & His All-Starr Band. Grupa miała kilkanaście inkarnacji, w każdej z nich grali legendarni muzycy. Ringo ma na koncie 18 płyt solowych. Najlepiej poradziła sobie „Ringo” z 1973 roku, która w USA pokryła się platyną (drugie miejsce na Billboardzie), a w ojczyźnie muzyka złotem. Największe solowe przeboje Ringo Starra to „Photograph”, „You’re Sixteen” i „Back Off Boogaloo”.