Oscary 2017: Która piosenka jest najlepsza? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Oscary 2017: Która piosenka jest najlepsza?

Oscary 2017: Która piosenka jest najlepsza?

W najbliższą niedziele odbędzie się gala Oscary 2017. O statuetkę w kategorii „Najlepsza piosenka” zawalczą Justin Timberlake, String, Lin-Manuel Miranda oraz Justin Hurwitz, który za utwory w musicalu „La la land” otrzymał aż dwie nominacje.

W najbliższą niedziele odbędzie się gala Oscary 2017. O statuetkę w kategorii „Najlepsza piosenka” zawalczą Justin Timberlake, String, Lin-Manuel Miranda oraz Justin Hurwitz, który za utwory w musicalu „La la land” otrzymał aż dwie nominacje.

W tym roku gala Oscarowa należy do „La la land” , który otrzymał 14 nominacji w 13 kategoriach. „La la land” to musical reżyserii Damiena Chazelle’a z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych. Musical opowiada o marzeniach, miłości i pogoni za karierą. W kategorii „Najlepsza piosenka” zostały nominowane dwa utwory Justina Hurwitza : „Audition (The Fools Who Dream)” i „City of Stars” .

Piosenka „City of Stars” śpiewana przez Ryana Goslinga zdobyła wiele nagród w kategorii „Najlepsza piosenka” m.in. Złotego Globa, Critics’ Choice i Satelite. W najbliższą niedzielę zawalczy o Oscara.

„Trolle” to bajka dla dzieci i nie tylko. Tytułowe trolle to przepełnione życiem i rozśpiewane stworki, których życie diametralnie się zmienia, gdy jedna z mieszkanek magicznej krainy wyrusza na misje ratunkową w szeroki, nieznany świat. Piosenka „Can’t Stop Feeling” śpiewana przez Justina Timberlake’a otrzymała wiele nominaci, w tym do Oscara, w kategorii „Najlepsza piosenka”. W tym roku wygrała nagrodę Grammy w kategorii „Najlepsza piosenka napisana specjalnie dla formy wizualnej.”

„Vaina: Skarb Oceanu” to bajka Disneya. Bajka opowiada o przygodach nastolatki, która chcąc dokończyć dzieła swych przodków wyrusza w niebezpieczną misje. W trakcie podróży poznaje półboga Maui. Piosenka „How Far I’ll Go” wykonaniu Lin-Manuel Mirandy otrzymała wiele nominacji w kategorii „Najlepsza piosenka” w tym do Złotych Globów i Oscara.

„Jim” to dokument przedstawiający życie amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya, który został zamordowany przez terrorystów ISIS w 2014 roku. Piosenka „The Empty Chair” wykonaniu Stinga została nominowana do Oscara w nominacji najlepsza piosenka.

W najbliższy weekend w Radiu Złote Przeboje spędzimy z najpiękniejszymi oscarowymi złotymi przebojami, które zaprezentuje Robert Janowski.