Czesław Śpiewa "Mam trzy latka" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Czesław Śpiewa „Mam trzy latka”

Czesław Śpiewa „Mam trzy latka”

W sieci pojawiło się pierwsze nagranie z nadchodzącej płyty zespołu Czesław Śpiewa.

W sieci pojawiło się pierwsze nagranie z nadchodzącej płyty zespołu Czesław Śpiewa.

Longplay „Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori” będzie połączeniem muzyki popularnej i klasycznej. Nowy materiał powstał we współpracy z polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Premierę krążka wyznaczono na 3 marca 2017 roku .

Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z tematami tożsamości narodowej, patriotyzmu i emigracji. Tytuły i treść piosenek nawiązują do znanych i lubianych wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka”, „Lokomotywa”, „Kaczka”. A wszystko to zapakowane w szlachetnie wykonaną ilustrację z burakiem na czele autorstwa Pawła Zawiślaka / Kropki Kreski – kolejny autoironiczny akcent charakterystyczny dla twórczości zespołu Czesław Śpiewa.

W ramach promocji dzieła muzycy ruszą w trasę , która rozpocznie się 8 marca w Swarzędzu, Ośrodku Kultury a skończy się 2 kwietnia Toruniu, Centrum Kulturalno-Kongresowym.

Pochodzący z Polski, wychowany w Danii Czesław Mozil stoi na czele projektu Czesław Śpiewa. Zespół ma na koncie prawie 20 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu „Maszynka do świerkania”, który podbił listy przebojów zdobywając m.in. pierwsze miejsce w radiowej Trójce. Pierwszy album, wymownie zatytułowany „Debiut”, sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy, a kolejny, „POP”, pokryty podwójną platyną . Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych, otrzymując 15 nominacji do Fryderyków i wygrywając 3 statuetki. Ostatnia płyta grupy to „Księga Emigrantów. Tom I” z października 2014 roku. Czesław Mozil znany jest także jako juror telewizyjnych talent show.

megafon.pl