Peter Gabriel świętuje 40-lecie debiutu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Peter Gabriel świętuje 40-lecie debiutu

Peter Gabriel świętuje 40-lecie debiutu

Z okazji rocznicy swego solowego debiutu, Peter Gabriel zaprezentował nową wersję przeboju „Solsbury Hill”.

Z okazji rocznicy swego solowego debiutu, Peter Gabriel zaprezentował nową wersję przeboju „Solsbury Hill”.

Nagranie nosi podtytuł „Live DNA” i powstało z fragmentów występów wokalisty na różnych etapach jego kariery. Do zmontowania klipu wykorzystano materiały zarejestrowane podczas Rockpalast (1978), Live in Athens (1987), Secret World Live (1993), Growing Up Live (2003), New Blood Live (2011) i Back To Front (2013).

Anglik, który zaczynał muzyczną karierę z zespołem Genesis , swój pierwszy solowy, imienny longplay – znany też jako „Car” – wydał 25 lutego 1977 roku. Krążek pokrył się złotem.

67-letni dziś artysta największy sukces odniósł za sprawą albumu „So” z 1986 roku, który trzykrotnie pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii i pięciokrotnie w USA. Pochodzący z wydawnictwa singel „Sledgehammer” został wyróżniony nagrodami MTV. W swej kolekcji Gabriel ma 3 statuetki Brit, 6 Grammy i 13 MTV Video Music. W 2010 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako członek Genesis a w 2014 roku jako solista. W 2016 roku wypuścił singel „The Veil” do dramatu „Snowden” Olivera Stone’a oraz nagrał piosenkę „A.I.” z grupą OneRepublic.

megafon.pl