Piotr Rogucki śpiewa dla Miuosha » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Piotr Rogucki śpiewa dla Miuosha

Piotr Rogucki śpiewa dla Miuosha

Miuosh zaprezentował kolejny utwór ze swej nadchodzącej płyty „Pop”. Po nagraniu z Katarzyną Nosowską z Hey, można zapoznać się z utworem z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego z grupy Coma.

Miuosh zaprezentował kolejny utwór ze swej nadchodzącej płyty „Pop”. Po nagraniu z Katarzyną Nosowską z Hey, można zapoznać się z utworem z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego z grupy Coma.

Do realizacji materiału raper zaprosił także Tomasza Organka i Bajm. Longplay „Pop” ukaże się 17 marca. Jak zapewnia artysta, dzieło przełamuje schematy myślenia o muzyce hip-hopowej. Prace nad krążkiem trwały 2 lata. Efektem jest płyta nad wyraz eklektyczna i pełna niestandardowych rozwiązań. Na poziomie tekstów, mamy do czynienia z układającą się w całość intrygującą historię. Zabawa konwencją i eksperymentowanie zaczynają się na poziomie warstwy muzycznej, za którą oprócz Miuosha, odpowiadają także Michał Fox Król , Smolik , Myslovitz i Maciej Sawoch (SOXSO/JÓGA).

Miuosh niedawno zrealizował swoją wersję przeboju „To wychowanie” grupy T. Love.

Miuosh , właściwie Miłosz Paweł Borycki, to polski raper i producent muzyczny. Karierę zaczynał w grupie Projektor. Największy sukces odniósł za sprawą solowych płyt „Piąta strona świata” (2011, platyna) i „Prosto przed siebie” (2012, podwójna platyna). Jego dorobek zamyka album „Historie” zrealizowany z okazji 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego z Andrzejem Smolikiem i Natalią Grosiak.

Piotr Rogucki na koncie ma trzy solowe wydawnictwa „Loki – wizja dźwięku”, „95-2003” i „J.P. Śliwa”.

Coma , na której czela stoi artysta, to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami „Spadam” i „Leszek Żukowski”. Poprzedni, mający platynowy status tzw. „Czerwony album” pochodzi z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji „Don’t Set Your Dogs On Me” w 2013 roku). Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 „Los cebula i krokodyle łzy”.

megafon.pl