Wokalista Depeche Mode nieparlamentarnie o prawicowym polityku » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Wokalista Depeche Mode nieparlamentarnie o prawicowym polityku

Wokalista Depeche Mode nieparlamentarnie o prawicowym polityku

Dave Gahan z Depeche Mode w niewybrednych słowach wypowiedział się o Richardzie Spencerze, amerykańskim prawicowym polityku.

Dave Gahan z Depeche Mode w niewybrednych słowach wypowiedział się o Richardzie Spencerze, amerykańskim prawicowym polityku.

Jakiś czas temu Spencer powiedział, że Depeche Mode to oficjalny zespół ruchu alt-right (alternative right) zrzeszającego ludzi o skrajnie prawicowych poglądach, skupionych wokół białej supremacji. Muzycy szybko się od tego odcięli, zapewniając, że niedorzeczne stwierdzenie.

Teraz w wywiadzie dla Billboardu, Dave Gahan wyraził swą opinię na temat polityka.

17 marca ukaże się nowa płyta Depche Mode, „Spirit”. Nad brzmieniem materiału czuwał James Ford z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys). Za projekt okładki singla i albumu oraz teledysk do „Where’s The Revolution” odpowiada Anton Corbijn .

Kapela zapowiedziała trasę i koncert w Polsce, który odbędzie się 21 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie .

Depeche Mode to jeden z najbardziej wpływowych i popularnych zespołów na świecie, mający na koncie ponad 100 milionów sprzedanych płyt i występy przed około 30 milionami fanów.

Poprzednie 13 albumów studyjnych DM dotarło to Top 10 list sprzedaży w ponad 20 krajach, w tym Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ostatni – „Delta Machine” – zadebiutował na szczycie oficjalnych list sprzedaży w 12 krajach, także w Polsce, gdzie był najlepiej sprzedającą się zagraniczną płytą roku 2013.

megafon.pl