Junkie XL i Gary Clark Jr. grają The Beatles dla Ligii Sprawiedliwości » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Junkie XL i Gary Clark Jr. grają The Beatles dla Ligii Sprawiedliwości

Junkie XL i Gary Clark Jr. grają The Beatles dla Ligii Sprawiedliwości

Kto oglądał trailer filmu „Liga Sprawiedliwości” („Justice League”), wie, że wykorzystano w nim cover The Beatles. Wiemy już, czyje to dzieło.

Kto oglądał trailer filmu „Liga Sprawiedliwości” („Justice League”), wie, że wykorzystano w nim cover The Beatles. Wiemy już, czyje to dzieło.

W zapowiedzi komiksowej produkcji w reżyserii Zacka Snydera pojawił się numer „The Hardest Button To Button” The White Stripes oraz cover „Come Together” The Beatles. Nową wersję utworów do filmu przygotowali: kompozytor odpowiedzialny za muzykę w całym filmie Junkie XL (naprawdę Tom Holkenborg) oraz ceniony współczesny gitarzysta, Gary Clark Jr. Utworu w ich wykonaniu można posłuchać w trailerze.

Dla porównania poniżej zostaje umieszczony utwór The Beatles w oryginalnej wersji.

Przypomnijmy, że Liga Sprawiedliwości powstała na kartach komiksu w 1960 roku. W jej skład wchodzą najpopularniejsi superbohaterowie. Członkowie Ligii walczyli wspólnie ze wszechobecnym złem.

W produkcji „Liga Sprawiedliwości” występują Ben Affleck jako Batman, Henry Cavill jako Superman, Jason Momoa jako Aquaman, Ezra Miller jako The Flash, Ray Fisher jako Cyborg, Gal Gadot jako Wonder Woman, Jesse Eisenberg jako Lex Luthor oraz Amber Heard jako żona Aquamana, Mera, Jared Leto jako Joker. Oprócz nich Amy Adams ponownie wcieli się w Lois Lane, a Willem Dafoe zagra wywodzącego się z Atlantydy, sprzymierzeńca Auqamana, Nuidisa Vulko. Udział potwierdził Joe Manganiello , który pojawi się jako Deathstroke.

Premierę zapowiedziano na 17 listopada.

Tom Holkenborg , jak naprawdę nazywa się Junkie XL , wydał sześć płyt, z których ostatnia to „Synthesized” z listopada 2012 roku. Znany jest głównie z remiksu Elvisa Presleya „A Little Less Conversation”. Ostatnio zajmuje się muzyką filmową. Pracował przy soundtrackach do obrazów „300: Początek imperium” i „Niezgodna”, jak również z Hansem Zimmerem przy „Incepcji” czy hicie „Mroczny Rycerz powstaje”.

Ostatnio przygotował ścieżkę dźwiękową do dzieł „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Deadpool” czy znów z Zimmerem „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”.

Gary Clark Jr. w swej twórczości łączy blues, rock i soul. Jego brzmienie charakteryzuje się przesterowaną gitarą. Muzyk występował z takimi tuzami jak Eric Clapton, B. B. King czy The Rolling Stones. Jego utwory znalazły się w filmie „Dopóki piłka w grze”, serialach „W garniturach” czy „Kłamstwa na sprzedaż”. Na koncie ma dwa albumy „Blak and Blu” (2012) i „he Story of Sonny Boy Slim” (2015).

megafon.pl