Ennio Morricone wraca do Polski » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Ennio Morricone wraca do Polski

Ennio Morricone wraca do Polski

Ennio Morricone, jeden z największych kompozytorów muzyki filmowej ponownie odwiedzi nasz kraj i 14 października wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie.

Ennio Morricone, jeden z największych kompozytorów muzyki filmowej ponownie odwiedzi nasz kraj i 14 października wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie.

Jest autorem muzyki do ponad 500 filmów, laureatem Oscarów, Złotych Globów oraz innych znaczących nagród. Wiele filmów, do których komponował ścieżkę dźwiękową, to ikony światowej kinematografii. Ale jego muzyka zyskiwała także odrębną popularność i wydawana była na krążkach w milionowych nakładach.

Przez niemal 60 lat aktywności wydawane na płytach soundtracki zdobyły ponad 40 różnych nagród w kategoriach związanych z muzyką filmową. 10 lat temu został laureatem nagrody Akademii Filmowej za całokształt twórczości. Ale dopiero rok temu doczekał Oscara za muzykę do filmu Quentina Tarantino „Nienawistna ósemka”.

Jest twórcą muzyki do takich dzieł jak: „Malena”, „Nietykalni”, „Misja”, „Dawno temu w Ameryce”, „Cinema Paradiso”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Dawno temu w Ameryce”, „Za garść dolarów”, „Rydwany ognia”, „Karol – człowiek, który został papieżem”, „Los utracony” oraz „1900: człowiek legenda”.

Morricone współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma, Sergio Leone, Giuseppe Tornatore czy Adrian Lynn.

Na długiej liście artystów, którzy współpracowali z twórcą, odtwarzając skomponowaną przez niego muzykę, są m.in.: Andrea Bocelli, Paul Anka, Celiné Dion, Michael Jackson, Bruce Springsteen, Il Volo, a nawet Metallica, czy The Prodigy i Slash.

megafon.pl