Doris Day dwa lata starsza niż myślała » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Doris Day dwa lata starsza niż myślała

Doris Day dwa lata starsza niż myślała

Amerykańska aktorka i wokalistka Doris Day miała dziś, 3 kwietnia świętować 93. urodziny. Tymczasem okazało się, że skończyła… 95 lat.

Amerykańska aktorka i wokalistka Doris Day miała dziś, 3 kwietnia świętować 93. urodziny. Tymczasem okazało się, że skończyła… 95 lat.

Informacja wyszła na jaw, gdy Associated Press dotarło do aktu urodzenia gwiazdy. Z dokumentu wynika, iż Doris Mary Kappelhoff, jak brzmi jej prawdziwe nazwisko, przyszła na świat 3 kwietnia 1922 roku.

akt urodzenia Doris Day

W 1989 roku Doris Day otrzymała Złoty Glob za całokształt twórczości. W 2008 roku National Academy of Recording Arts and Sciences uhonorowała ją nagrodą Grammy za dorobek muzyczny. Z kolei rok 2010 przyniósł jej nagrodę Legend Award od Society of Singers w uznaniu jej dokonań muzycznych.

Jej najbardziej znana piosenka to pochodząca z filmu Alfreda Hitchcocka „Człowiek, który wiedział za dużo” kompozycja „Whatever Will Be, Will Be (Que Sera, Sera)”. Artystka pierwotnie nie chciała jej zaśpiewać, uważając ją za zbyt infantylną. Dostała jednak za nią Oscara, potem przez pięć lat wykorzystywała jako temat przewodni w programie „The Doris Day Show”. Melodię tę od wielu też lat można usłyszeć na stadionach piłkarskich na całym świecie.

Filmowy dorobek artystki, znanej z filmów „Calamity Jane”, „Tunel miłości” czy „Jumbo”, zamyka rola w „With Six You Get Eggroll” z 1968 roku.

megafon.pl