Mesajah i LemON na Przystanku Woodstock » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Mesajah i LemON na Przystanku Woodstock

Mesajah i LemON na Przystanku Woodstock

Mesajah i LemON, a także Roan i Da Shu dołączyli do składu tegorocznego Przystanku Woodstock.

Mesajah i LemON, a także Roan i Da Shu dołączyli do składu tegorocznego Przystanku Woodstock.

Mesajah to wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae. Od tej pory wydał jeszcze trzy albumu, z których ostatni to „Powrót do korzeni”, który otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii album roku muzyka korzeni. Zestaw promuje singel „Wolne”, który razem z klipem można sprawdzić tutaj.

LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami „Napraw”, „Scarlett”, „Spójrz”, „Nice” i „Jutro”.

Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy „LemON”, „Scarlett”, „Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną. Łącznie klipy zespołu zostały wyświetlone ponad 50 000 000 razy. Grupa ma na koncie występy na najważniejszych festiwalach (m.in. Woodstock, Sopot, Opole), koncerty zagranicą (Wembley Arena w Londynie, trasa klubowa na Wyspach Brytyjskich, występy we Włoszech, Austrii i Niemczech) i występy na prestiżowych galach (m.in. Fryderyki – w duecie z grupą Kroke, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, Nagrody Viva!Najpiękniejsi). W marcu ukazał się najnowszy longplay LemOn, „Tu”.

Zespół Roan jest z związany z Przystankiem Woodstock od początku. W 1992 roku wraz z zespołem Zdrowa Woda rozpoczynał pierwszy koncert WOŚP. Grupa przez 25lat swojej działalności wydała 7 albumów i zagrała ponad 1000 koncertów w Polsce, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. W 2017 roku na Przystanku Woodstock wystąpi wspólnie z chińskim muzykiem Da Shu.

Festiwal odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą . W czasie 23. Przystanku Woodstock na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Exploited, The Qemists, Nothing But Thieves, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Tabu, Blues Pills, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine, Frank Turner & The Sleeping Souls, Annisokay, Molotov Jukebox i House Of Pain.

megafon.pl