Depeche Mode wspominają Davida Bowiego na trasie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Depeche Mode wspominają Davida Bowiego na trasie

Depeche Mode wspominają Davida Bowiego na trasie

Zespół Depeche Mode rozpoczął światową trasę koncertową. W repertuarze znalazło się miejsce na hołd dla Davida Bowiego.

Zespół Depeche Mode rozpoczął światową trasę koncertową. W repertuarze znalazło się miejsce na hołd dla Davida Bowiego.

5 maja zespół wystąpił w Sztokholmie, gdzie zainaugurował tournée . Fani usłyszeli na żywo nie tylko klasyki jak „Everything Counts”, „In Your Room”, „Enjoy the Silence”, „Never Let Me Down Again” czy „Personal Jesus”, piosenki z nowej płyty „Spirit” (w tym „Where’s the Revolution”, „Cover Me” i „Going Backwards”), ale i przeróbkę hitu Davida Bowiego „Heroes”. Amatorskie nagranie tego wykonania możecie zobaczyć poniżej.

Longplay „Spirit” miał premierę 17 marca. 21 lipca z nową płytą Depeche Mode wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie. Poprzednie trzynaście albumów studyjnych DM dotarło to Top 10 list sprzedaży w ponad 20 krajach, w tym Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ostatni – „Delta Machine” – zadebiutował na szczycie oficjalnych list sprzedaży w 12 krajach, także w Polsce, gdzie był najlepiej sprzedającą się zagraniczną płytą roku 2013.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, „Blackstar”, ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią, w dniu jego 69. urodzin.

megafon.pl