Steve McQueen opowie o Tupacu » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Steve McQueen opowie o Tupacu

Steve McQueen opowie o Tupacu

W Hollywood powstanie kolejne dzieło o Tupacu. Tym razem będzie to dokument, za którego kamerą stanie Steve McQueen.

W Hollywood powstanie kolejne dzieło o Tupacu. Tym razem będzie to dokument, za którego kamerą stanie Steve McQueen.

Projekt powstanie we współpracy ze spadkobiercami rapera. Ciotka rapera, Gloria Cox, jedyna siostra jego matki Afeni Shakur, będzie producentką wykonawcza. Produkcją zajmą się Nigel Sinclair z ramienia White Horse Pictures i Jayson Jackson. Steve McQueen podejmie się roli reżysera. Tupac sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Jego płyty „All Eyez on Me” i „Greatest Hits” są wśród najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych. Był twórcą przeboju „California Love” z Dr. Dre i Rogerem Troutmanem. Legendarny raper zagrał m.in. w filmach „Juice”, „Nad obręczą”, „Bullet”, „Klincz” oraz „Gangsterskie porachunki”.

Tupac Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę „Los Angeles Times”, morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a.

W planach są dwa seriale opowiadające o śledztwach dotyczących zabójstw Tupaca i Notoriousa. 16 czerwca do kin trafi fabularyzowana biografia hiphopowego gwiazdora „All Eyez on Me” z Demetriusem Shippem Jr. w roli głównej.

Steve McQueen zasłynął jako reżyser filmów „Wstyd” i „Zniewolony. 12 Years a Slave”.

megafon.pl