Na salach operacyjnych najczęściej słucha się... Scorpions » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Na salach operacyjnych najczęściej słucha się… Scorpions

Na salach operacyjnych najczęściej słucha się… Scorpions

Nie macie pojęcia, co dzieje się wokół Was, kiedy poddajecie się narkozie. Jaki procent lekarzy słucha muzyki w trakcie operacji?

Nie macie pojęcia, co dzieje się wokół Was, kiedy poddajecie się narkozie. Jaki procent lekarzy słucha muzyki w trakcie operacji?

Okazuje się, że aż 90%! Serwis Spotify we współpracy z twórcami aplikacji medycznej Figure 1 przeprowadził badania na prawie 700 chirurgach z ponad 50 krajów. Z testu wielokrotnego wyboru wynika, że najpopularniejszymi gatunkami muzycznymi „spotykanymi” na sali operacyjnej są:

rock: 49%

– pop: 48 %

muzyka klasyczna: 43%

– jazz: 24%

– R&B: 21%

Dlaczego muzyka jest ważnym aspektem w pracy chirurga? Doktor Patrick Beeman z Cleveland zdradził, że według niego najważniejsze jest, by na sali operacyjnej być zdeterminowanym i skupiać się na jednym celu. Ulubione dźwięki bardzo w tym pomagają.

Lekarze postanowili podzielić się swoim przepisem na poszczególne zabiegi. Jeśli przeprowadza się operację na otwartym sercu, najlepsza do pracy jest muzyka klasyczna. Składaniu złamanych kości najbardziej sprzyja zaś ciężki rock, planowanym zabiegom – muzyka taneczna. Pracownicy laboratoriów wybierają łagodniejsze brzmienia, a urazówka słucha R&B.

To właśnie żywiołowe, rockowe kawałki cieszą się jednak największym uznaniem wśród ludzi, którzy miewają nasz los dosłownie w swoich rękach. Chirurdzy kochają Scorpions , The Rolling Stones i Queen . Doktor Alan I. Benvenisty z Nowego Jorku wyjaśnił, dlaczego to właśnie ten rodzaj muzyki jest tłem dla jego pracy.

Sprawdźcie, przy jakich gitarowych kawałkach najlepiej przetrząsa się nasze wnętrzności.

Nie bójcie się. Badania wykazały również, że w krytycznych momentach lekarze nie zatracają się w tupaniu nogą lub graniu na niewidzialnej gitarze . Medycy zapewniają, że w takich chwilach muzyka zawsze schodzi na drugi plan i jest wyciszana. Zaś gdy macie operację ze znieczuleniem miejscowym, istnieje spora szansa, że chirurg przystanie na Wasze preferencje muzyczne.

Istnieje bowiem sporo przykładów, kiedy to muzyka wpływała pozytywnie także na pacjentów.

Jeśli więc macie podobny gust do chirurgów dziecięcych, którzy od rocka wolą pop , powinna spodobać się Wam poniższa playlista!