Zmień swój świat w teledysk A-Ha! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Zmień swój świat w teledysk A-Ha!

Zmień swój świat w teledysk A-Ha!

Słynny klip do kawałka „Take On Me” został wykorzystany do pokazania nowej aplikacji. W jaki sposób będzie można wcielić się w rysunkowego bohatera teledysku A-Ha?

Słynny klip do kawałka „Take On Me” został wykorzystany do pokazania nowej aplikacji. W jaki sposób będzie można wcielić się w rysunkowego bohatera teledysku A-Ha?

Kto z nas nie kojarzy słynnego kawałka lecącego mniej więcej: „turutututu tutu tururururu” ? W roku wydania singla nie tylko wpadająca w ucho muzyka A-Ha porwała publiczność, ale także wideo, w którym użyto nowatorskiego jak na tamte czasy rozwiązania.

Oryginalna wersja teledysku została stworzona w 1985 roku za pomocą tak zwanej animacji rotoskopowej i obejmowała około 3000 szkiców. Produkcja wideo zajęła aż… 16 tygodni. Przypomnijcie sobie, jak wyglądało!

Dzisiaj prym zdecydowanie wiedzie wirtualna rzeczywistość, która szturmem zdobywa serca coraz większej rzeszy fanów. Rzeczywistość rozszerzona pozwala z kolei nakładać komputerowy obraz w 3D na widok z kamery i generuje go w czasie realnym.

Wideo grupy A-Ha zostało wykorzystane do pokazania prototypu nowej aplikacji na iOS. Klip stworzyła firma TRIXI Studios z Chicago. Pogubiliście się? Przypomnijcie sobie zeszłoroczny szał na aplikację Pokemon GO. To właśnie ona pozwalała nakładać nawet najbardziej zwariowane obrazy na rzeczywistość.

Zobaczcie, jak wygląda nowatorska wersja słynnego przeboju „Take On Me” stworzona przy pomocy iPhone’a, która zmienia prawdziwy świat w naszkicowany!

Miejmy nadzieję, że niedługo będziemy mogli animować własne domy, ponieważ twórcy aplikacji zapowiedzieli jej premierę na jesień 2017 roku .