Dobrej nocy z piosenką z repertuaru Whitney Houston! » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Dobrej nocy z piosenką z repertuaru Whitney Houston!

Dobrej nocy z piosenką z repertuaru Whitney Houston!

„I Will Always Love You” w kołysankowej wersji. Posłuchajcie i… śpijcie dobrze.

„I Will Always Love You” w kołysankowej wersji. Posłuchajcie i… śpijcie dobrze.

Nie wszyscy wiedzą, że pierwszą osobą, która kiedykolwiek wystąpiła na scenie śpiewając „I Will Always Love You” w cale nie była Whitney Houston, lecz… Dolly Parton . Kawałek ten został przez nią napisany w 1973 roku i trafił na singiel rok później. Jak się domyślacie, pierwotnie piosenka ta kojarzona była ze gatunkiem country.

Drugie, bardziej popularne życie utwór ten zyskał dopiero 19 lat później, gdy został nagrany przez Whitney Houston i umieszczony na ścieżce dźwiękowej do filmu „Bodyguard” . Kawałek przyniósł wokalistce dwie nagrody Grammy oraz wspiął się na szczyty list przebojów.

Piosenka niesie ze sobą wiele emocji, a Houston lawirująca swoim głosem sprawiła, że do tej pory słuchacz potrafi uronić niejedną łzę. Przy takim kawałku trudno byłoby zasnąć, jednak jego wielbicielom wyszli naprzeciw twórcy kolektywu Twinkle Twinkle Little Rock Star . Artyści przerobili znaną nam wersję na kołysankę, dzięki której możemy zasypiać z myślą o dwóch diwach: Dolly Parton i Whitney Houston.

Posłuchajcie!

Jeśli znana Wam jest tylko wersja tego kawałka z lat 90., warto cofnąć się o niemal dwie dekady i zapoznać się z oryginałem.

Jeśli jeszcze nie chce Wam się spać, być może pomocna okaże się tu kołysankowa wersja hitu