Na straży pierwszej gwiazdki, czyli kto pracuje w te święta » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Na straży pierwszej gwiazdki, czyli kto pracuje w te święta

Na straży pierwszej gwiazdki, czyli kto pracuje w te święta

Sprawdziłem kto czuwa, kto jest w pracy i kto nie idzie na Wigilię do domu…

Sprawdziłem kto czuwa, kto jest w pracy i kto nie idzie na Wigilię do domu…

Mamy bardzo ważną wiadomość od Straży Miejskiej ! Jeśli Świętemu Mikołajowi zdarzy się źle zaparkować saniami w wigilijny wieczór, to strażnicy nie założą mu blokady na płozy! Ma się skończyć tylko na upomnieniu.

Straż Pożarna też będzie nad świętym czuwać. Obiecali nam solennie, że jeśli słynący z wielkiego brzucha Mikołaj zaklinuje się w jakimś kominie, to na pewno go wyswobodzą. Prezenty są bezpieczne.

Lekarze z pogotowia ratunkowego proszą z kolei, żebyśmy się nie objadali za bardzo. Oni też chcieliby spokojnie poświętować. Ale oczywiście będą czuwali i pomagali nam, jeśli (odpukać!) zajdzie taka potrzeba. I ostrzegają jednocześnie, że najlepszym lekarstwem na przejedzenie jest dwudniowa dieta: same płyny… Wyobrażacie to sobie w święta?

Zajrzeliśmy też do policjantów . Oni przecież też w święta pracują. Życzą nam spokoju i bezpieczeństwa. I z dumą informują, że odzyskali choinkę skradzioną z pewnego rynku i choinkowe ozdoby, które ktoś próbował sobie przywłaszczyć z innej choinki, rozświetlającej miejską przestrzeń.

Święta uratowane!