Jaki utwór Scorpions gra na żywo najczęściej? » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Jaki utwór Scorpions gra na żywo najczęściej?

Jaki utwór Scorpions gra na żywo najczęściej?

Niemiecka hardrockowa grupa występuje nieprzerwanie od ponad dekady. Jaki kawałek Scorpions okazał się najbardziej ponadczasowy?

Niemiecka hardrockowa grupa występuje nieprzerwanie od ponad dekady. Jaki kawałek Scorpions okazał się najbardziej ponadczasowy?

Miliony sprzedanych płyt, tłumy pod sceną, z głośników największe przebojeKultowy utwór „The Zoo” został skomponowany przez niezawodny duet Schenker-Meine . Gitarzysta zespołu napisał sporo nowej muzyki podczas trasy koncertowej w 1979 roku, gdy jednak Klaus usłyszał nowy riff swojego przyjaciela z zespołu – od razu skomponował tekst piosenki.

Przypomnijcie sobie ten hit!

Utwór został po raz pierwszy na żywo zagrany dla publiczności w Paryżu, która 21 kwietnia 1980 zgromadziła się w klubie Hippodrome de Pantin. Od tego czasu piosenka na stałe wpisała się do setlisty koncertowej, a sam zespół odśpiewał ją ponad tysiąc razy! Kawałek znalazł się w albumie „Animal Magnetism” wydanym 31 marca 1980 roku. Warto zaznaczyć, że właśnie to wydawnictwo sprzedało się w nakładzie miliona kopii.

Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM powiedział o fenomenie tego kawałka.

wystąpią 29 lipca 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie . Wejściówki na to wydarzenie można kupować za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Koncert organizuje agencja Prestige MJM.

materiały prasowe

Jaki jest Wasz ulubiony utwór zespołu Scorpions ?