"Behind The Mask" - niepublikowany teledysk Michaela Jacksona » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > „Behind The Mask” – niepublikowany teledysk Michaela Jacksona

„Behind The Mask” – niepublikowany teledysk Michaela Jacksona

Teledysk pojawił się w sieci po 9 latach od śmierci króla popu. Zobaczcie wideo.

Teledysk pojawił się w sieci po 9 latach od śmierci króla popu. Zobaczcie wideo.

W piątek 3 sierpnia 2018 roku do sieci trafił niepublikowany dotąd teledysk do wspominanego wcześniej utworu. Za jego realizację odpowiedzialny jest duet Agressive. Kawałek znalazł się finalnie na wydanym w 2010 roku pierwszym pośmiertnym albumie pod tytułem „Michael”.

PiosenkaBehind The Mask” to cover japońskiej grupy Yellow Magic Orchestra – oryginalnie została nagrana na szósty studyjny album Michaela Jacksona „Thriller”, który był wydany w 1982 roku. Nie znalazł się na nim z powodów praw autorskich.

„Thriller” jest aktualnie największym bestsellerem w historii. Szacuje się, że na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy. Album w USA pokrył się 33-krotną platyną.

Gdyby Michael Jackson żył, 29 sierpnia 2018 roku skończyłby 60 lat! Jego rodzina i przyjaciele szykują wyjątkowy koncert charytatywny w Las Vegas. Impreza odbędzie się pod nazwą „The Michael Jackson Diamond Birthday Celebration”. Na scenie wystąpią między innymi Cirque du Soleil z przedstawieniem „Michael Jackson One”, jego dzieci Paris i Prince oraz bracia, z którymi tworzył zespół The Jacksons 5. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz The Elizabeth Taylor AIDS Foundation.

Król popu zmarł 25 czerwca 2009 roku w Los Angeles. Oficjalną przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia. W listopadzie 2011 roku po blisko dwóch latach dochodzenia, lekarz Michaela Jacksona – Conrad Murray – został uznany za winnego nieumyślnego zabójstwa piosenkarza poprzez podanie mu propofolu.