The Cranberries udostępnili niepublikowane wcześniej demo "Shine down" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > The Cranberries udostępnili niepublikowane wcześniej demo „Shine down”

The Cranberries udostępnili niepublikowane wcześniej demo „Shine down”

Utwór znajdzie się na reedycji ich debiutanckiego albumu Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?, który pokrył się pięciokrotną platyną.

Utwór znajdzie się na reedycji ich debiutanckiego albumu Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?, który pokrył się pięciokrotną platyną.

Tuż przed tragiczną śmiercią Dolores, zespół pracował nad nowym albumem, który miał być ich ostatnim. Do sieci trafiło demo wzruszającej ballady „Shine On”. Był to jeden z ostatnich utworów, na którym możemy usłyszeć głos Dolores. Posłuchajcie.

Noel Hogan gitarzysta The Cranberries w wywiadzie dla portalu „Billboard” zdradził, że praca nad niedokończonymi kawałkami była dla niego bardzo trudna.

Z okazji 25-lecia wydania debiutanckiego albumu „Everybody else is doing it so why can't we” zespółThe Cranberrieswyda specjalny box set, na którym oprócz zremasterowanego albumu znajdą się również niepublikowane wcześniej kompozycje i wersje demo. Początkowo rocznicowe wydanie miało ukazać się w marcu 2018 roku, ale tragiczna śmierćDoloressprawiła, że członkowie zespołu postanowili odłożyć ten projekt na później.

Reedycja płyty trafi na półki sklepowe 19 października 2018 roku.

15 stycznia 2018 roku. Miała 46 lat. Oficjalną przyczyną śmierci było utonięcie w wannie spowodowane upojeniem alkoholowym.