Edyta Górniak zaśpiewała 'Dziwny jest ten świat' w Londynie » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Edyta Górniak zaśpiewała 'Dziwny jest ten świat’ w Londynie

Edyta Górniak zaśpiewała 'Dziwny jest ten świat’ w Londynie

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 2018 roku odbył się wyjątkowy koncert w legendarnej Royal Albert Hall.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 2018 roku odbył się wyjątkowy koncert w legendarnej Royal Albert Hall.

Polska gwiazda porwała londyńską publiczność swoim wykonaniem przebojów Czesława Niemena i Ireny Santor. Zaśpiewała między innymi „Dziwny jest ten świat” i „Powrócisz tu”. Zobaczcie, jak sobie poradziła przed kilkutysięczną widownią.

Edyta Górniak to bez wątpienia jedna z największych gwiazd polskiej muzyki. Pierwsza artystka, której udało się podbić zachodnie rynki muzyczne. Prawdziwym przełomem w karierze artystki był rok 1994 i jej występ na konkursie Eurowizji. Edyta Górniak zaśpiewała tam piosenkę „To nie ja” do słów Jacka Cygana i muzyki Stanisława Syrewicza.

Sam konkurs nie był łatwym czasem dla piosenkarki. Zaraz po przylocie do Dublina, Edyta zachorowała i miała problemy z gardłem. Na próbach przed występem postanowiła śpiewać po angielsku, ponieważ, jak stwierdziła, tak było jej łatwiej śpiewać z bólem gardła. Ta decyzja wywołała kontrowersje i oburzenie wielu jurorów, którzy uznali to za naruszenie regulaminu widowiska. Ostatecznie, nie wpłynęła żadna oficjalna skarga do organizatorów festiwalu i koniec końców, podczas głównego konkursu, Edyta Górniak zebrała 166 punktów, co dało jej 2 miejsce w konkursie.

Artystka ma na swoim koncie sześć albumów, w tym ostatni „My”, który ukazał się w 2012 roku.